Heart 401 0

Pięć zasad sarkazmu w języku angielskim

Pięć zasad sarkazmu w języku angielskim

Sarkastyczne linie lub uwagi dodają dotyku do codziennej komunikacji. Używanie sarkastycznych zwrotów w języku angielskim pomoże Ci w prostych zasadach. 

Uwagi sarkastyczne w języku angielskim czynimy dzięki prostym zasadom 

Angielski jest przede wszystkim językiem wyjątkowego angielskiego humoru i oczywiście sarkazmu. Ale nie jest łatwo zrozumieć sarkazm, nie mówiąc już o sarkastycznych liniach, jeśli dopiero zaczynasz uczyć się języka.

Poczucie humoru jest wskaźnikiem, za pomocą którego można stwierdzić, że biegle jesteś w języku. Ucząc się żartować w języku angielskim, poczujcie odcienie emocji, zmień intonację w frazie wyrażenia rozmówcy, możesz być absolutnie pewien, że znajdziesz odpowiednie słowa w każdej sytuacji.

W Wielkiej Brytanii poczucie humoru od dawna uważane jest za zasadę dobrych sposobów. W starych księgach manier dla młodych panów poczucie humoru nazwano nieodzowną cechą charakteru młodego człowieka z dobrej rodziny. Sarkazm od dawna uważany jest za integralną część kultury brytyjskiej. A jeśli angielski humor czasem może wydawać się niezrozumiały dla cudzoziemców, to nie mówiąc już o angielskim sarkasmie!

A jednak nauka zrozumienia sarkazmu w języku angielskim, jak również robienie sarkastycznych uwag, jest możliwa. Wystarczy zapamiętać 5 zasady sarkazmu. 

Rule №1

Intonacji. Aby linia brzmiła sarkastycznie, musi być odpowiednio intonowana. Zazwyczaj stosowany jest ton wzrostu z następującym spadkiem (rise-fall of the voice). 

Rule №2  

Wykorzystanie cząstek «not». Sarkazm to gra przeciwieństw, mówimy coś przeciwnowedo tego, co uważamy za słuszne. 

Rule № 3

Użycie wyrażenia «Tak, prawda!». W polskiej wersji brzmi to oczywiście jak «Agha». Kategoryczne stwierdzenia są zwykle przyjmowane z ironią. Jeśli jesteś nowy w świecie sarkazmu angielskiego, bądź ostrożny mówiąc tak. 

Rule №4

Bez uśmiechu. Sarkastyczne uwagi w języku angielskim nigdy nie są wymawiane z uśmiechem na twarzy. Angielski sarkazm jest drugim językiem prim Panie i uprzejmych panów, pomysłowych rzeźników i innych osób o niskim uśmiechu. Często bardzo trudno jest rozpoznać, ponieważ ukrywanie sarkazmu za nieprzeniknioną maską zimnej grzeczności. 

Rule №5

Nie ma żadnych reguł. Sarkazm jest nieuchwytny i nie do przezwyciężenia, jest jaśniejszy niż powiew wiatru i jest w stanie zniszczyć ściany zimna alienacja (lub wyprostować je, jeśli masz szczęście z rozmówcami, którzy nie rozpoznają sarkazmu). Aktorstwo, wyraz twarzy, gesty, intonacja, słowa są narzędziami sarkazmu. Więc z nich korzystać 

Życzymy miłej zabawy przyjaciołom, utalentowanych w sztuce sarkazmu! 

  • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

    Komentarze


      Dodaj komentarz