Heart 674 0

Pięć zasad sarkazmu w języku angielskim

Pięć zasad sarkazmu w języku angielskim

Sarkastyczne linie lub uwagi dodają dotyku do codziennej komunikacji. Używanie sarkastycznych zwrotów w języku angielskim pomoże Ci w prostych zasadach. 

 • Uwagi sarkastyczne w języku angielskim czynimy dzięki prostym zasadom 

  Angielski jest przede wszystkim językiem wyjątkowego angielskiego humoru i oczywiście sarkazmu. Ale nie jest łatwo zrozumieć sarkazm, nie mówiąc już o sarkastycznych liniach, jeśli dopiero zaczynasz uczyć się języka.

  Poczucie humoru jest wskaźnikiem, za pomocą którego można stwierdzić, że biegle jesteś w języku. Ucząc się żartować w języku angielskim, poczujcie odcienie emocji, zmień intonację w frazie wyrażenia rozmówcy, możesz być absolutnie pewien, że znajdziesz odpowiednie słowa w każdej sytuacji.

  W Wielkiej Brytanii poczucie humoru od dawna uważane jest za zasadę dobrych sposobów. W starych księgach manier dla młodych panów poczucie humoru nazwano nieodzowną cechą charakteru młodego człowieka z dobrej rodziny. Sarkazm od dawna uważany jest za integralną część kultury brytyjskiej. A jeśli angielski humor czasem może wydawać się niezrozumiały dla cudzoziemców, to nie mówiąc już o angielskim sarkasmie!

  A jednak nauka zrozumienia sarkazmu w języku angielskim, jak również robienie sarkastycznych uwag, jest możliwa. Wystarczy zapamiętać 5 zasady sarkazmu. 

  Rule №1

  Intonacji. Aby linia brzmiła sarkastycznie, musi być odpowiednio intonowana. Zazwyczaj stosowany jest ton wzrostu z następującym spadkiem (rise-fall of the voice). 

  Rule №2  

  Wykorzystanie cząstek «not». Sarkazm to gra przeciwieństw, mówimy coś przeciwnowedo tego, co uważamy za słuszne. 

  Rule № 3

  Użycie wyrażenia «Tak, prawda!». W polskiej wersji brzmi to oczywiście jak «Agha». Kategoryczne stwierdzenia są zwykle przyjmowane z ironią. Jeśli jesteś nowy w świecie sarkazmu angielskiego, bądź ostrożny mówiąc tak. 

  Rule №4

  Bez uśmiechu. Sarkastyczne uwagi w języku angielskim nigdy nie są wymawiane z uśmiechem na twarzy. Angielski sarkazm jest drugim językiem prim Panie i uprzejmych panów, pomysłowych rzeźników i innych osób o niskim uśmiechu. Często bardzo trudno jest rozpoznać, ponieważ ukrywanie sarkazmu za nieprzeniknioną maską zimnej grzeczności. 

  Rule №5

  Nie ma żadnych reguł. Sarkazm jest nieuchwytny i nie do przezwyciężenia, jest jaśniejszy niż powiew wiatru i jest w stanie zniszczyć ściany zimna alienacja (lub wyprostować je, jeśli masz szczęście z rozmówcami, którzy nie rozpoznają sarkazmu). Aktorstwo, wyraz twarzy, gesty, intonacja, słowa są narzędziami sarkazmu. Więc z nich korzystać 

  Życzymy miłej zabawy przyjaciołom, utalentowanych w sztuce sarkazmu! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz