Heart 362

Pięć kapeluszy królowej

Pięć kapeluszy królowej

Królowa Elżbieta II zadziwia cały świat najbardziej niezwykłymi płytami. Nie ma na świecie starszej od niej monarchy, w dodatku pobiła rekord najdłuższego pobytu na tronie, wyprzedzając nawet swoją koleżankę, królową Wiktorię, od której imienia nazwano całą epokę. A znalezienie konkurenta dla najbardziej eleganckiej królowej wszech czasów i narodów pod względem liczby kapeluszy w szafie jest zadaniem niemożliwym. Postanowiliśmy zbadać najbardziej niezwykłe nakrycia głowy Elżbiety II. 

 • Królowa Elżbieta II zadziwia cały świat najbardziej niezwykłymi płytami. Nie ma na świecie starszej od niej monarchy, w dodatku pobiła rekord najdłuższego pobytu na tronie, wyprzedzając nawet swoją koleżankę, królową Wiktorię, od której imienia nazwano całą epokę. A znalezienie konkurenta dla najbardziej eleganckiej królowej wszech czasów i narodów pod względem liczby kapeluszy w szafie jest zadaniem niemożliwym. Postanowiliśmy zbadać najbardziej niezwykłe nakrycia głowy Elżbiety II. 

  Prototyp eleganckich kapeluszy Jej Królewskiej Mości

  Królowa Elżbieta jest jedynym przedstawicielem rodziny królewskiej, który służył w wojsku. Młoda Elizabeth była wolontariuszką w kobiecych pomocniczych tylnych oddziałach w 1945 roku. Nawet w wojskowym mundurze 18-letnia Elizabeth wyglądała tak elegancko, jak teraz w swoich słynnych strojach. Nawiasem mówiąc, Brytyjczycy żartowali, że to czapka munduru wojskowego stała się prototypem uroczych i surowych czapek królowej. 

  Королева Елизавета II

  Kapelusz z mieszanki makaronu

  Czy uważasz, że królowa jest obca eksperymentom ze stylem? Zaskoczymy Cię niezwykłym modelem kapelusza, którego Elżbieta nie bała się nosić. W 1965 roku złożyła oficjalną wizytę w Niemczech i oczarowała Niemców swoim niesamowitym kapeluszem. To właśnie ten model stał się trendem w świecie damskich czapek w Niemczech, a żółty kolor stał się najmodniejszym w kraju. 

  Королева Елизавета II

  Kapelusz kanarkowy

  Jej Wysokość często preferuje jasne i niezwykłe kolory: od błękitu po indygo, różowy lub żółty. Elżbieta nie raz nosiła kapelusze i stroje w kolorze kanarkowym. Na przykład w 2011 roku na ważnym wydarzeniu - ślubie księcia Williama z Kate Middletown - Elżbieta była po prostu na jasnym kanarkowym obrazie. 

  Королева Елизавета II

  Najprostsze nakrycie głowy

  Jej Wysokość nie zawsze nosi kapelusze, nie zaniedbuje innych nakryć głowy. Na przykład często można ją zobaczyć w eleganckim szaliku. To zdjęcie zapada w pamięć również dlatego, że przedstawia Elżbietę w kilcie. Królowa nigdy nie zapomina, że ​​Szkoci są również jej poddanymi, co podkreślają niektóre elementy garderoby. Zdjęcie zostało zrobione podczas spaceru po Balmoral w 1967 roku. Na wieczorne i dzienne ćwiczenia Jej Wysokość często woli szaliki: brytyjski wiatr jest bezlitosny dla kapeluszy. 

  Королева Елизавета II

  Najcięższe nakrycie głowy

  W tym nakryciu głowy królowa jest rzadko widywana. W zasadzie tylko podczas oficjalnych przemówień, na przykład podczas przemówienia z tronu na otwarcie sesji Parlamentu. Ta wspaniałość waży prawie kilogram dzięki obfitości biżuterii: pereł, rubinów, szafirów, szmaragdów i diamentów. 

  Королева Елизавета II

  Mamy nadzieję, że najbardziej elegancka królowa zachwyci nas swoimi jasnymi kapeluszami jeszcze przez wiele lat. 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz