Heart 846

Nauka angielskiego online - strata czasu lub skuteczny sposób?

Nauka angielskiego online - strata czasu lub skuteczny sposób?

Czy warto uczyć się angielskiego online? Jak zwiększyć skuteczność tego procesu? 

 • Kilka słów o korzyściach 

  Czy warto uczyć się angielskiego online? Każda metoda nauki języka obcego ma swoje pułapki. Na kursach trzeba będzie dostosować się do grupy; dobry nauczyciel języka angielskiego nie jest tak łatwy do znalezienia, a rzadko korepetytor i rodzimy angielski - to jedna osoba; niezależna nauka języka pod władzy niewielu. Wydawałoby się, oto idealne rozwiązanie - angielski na Skype! Zacznij zginać palce, wyszczególniając zalety: 

  • wygodne: nie musisz nigdzie iść, spędzić czas na drodze, dostosować się do harmonogramu kursów lub korepetytora.
  • dostępne: możesz nauczyć się języka w dowolnym miejscu na świecie.
  • Niedrogi: W porównaniu z kursami lub korepetytorem z języka angielskiego.
  • mieć kontrolę: będziesz mieć osobistego nauczyciela, który będzie nadzorował cały proces szkolenia.
  • Dostęp do komunikacji z rodzimymi mówcami: Twój nauczyciel może być rodzimym mówcą języka, a niektóre lekcje mogą być prowadzone przez rodzimego mówcę języka angielskiego.
  • wiele praktyk kolokwialnych: tutaj komentarze są niepotrzebne. Będziesz mieć świetną praktykę słuchania informacji w języku angielskim 

  O zaletach nauki języka angielskiego w Internecie można mówić przez długi czas. Nazywaliśmy tylko podstawowym, ale nawet mogą pozytywnie wpłynąć na decyzję o wyborze tego sposobu nauki języka angielskiego. Zanim zaczniesz szukać korepetytora online, zwróćmy uwagę na pewne niuanse, które mogą być ważne.

  Изучения английского по Skype: недостатки и преимущества

  Wyszukiwanie nauczycieli 

  Jedną z głównych trudności w wyborze tej metody nauki języka angielskiego. Ponieważ potrzebujesz dobrego nauczyciela, a dobrzy nauczyciele języka angielskiego nie są tak łatwo znaleźć. W opisie każdego z nich wskazuje się, że «doskonałe doświadczenie zawodowe, mieszkające w kraju z populacją anglojęzyczną, miłość do ich pracy i tak dalej» - są mocnymi stronami nauczyciela. Ale jak wybrać ten, który sprawia, że Twoje lekcje naprawdę skuteczne? Prawie wszystkie kursy, szkoły, organizacje, które oferują usługi «Uczenie się angielskiego online», zapewniają potencjalnym uczniom zapoznać się z nauczycielem na bezpłatny okres próbny. Nie wahaj się słuchać kilku takich lekcji z różnymi nauczycielami i dopiero potem - podjąć ostateczną decyzję.    

  Pogoń za native speakerami 

  Pomyłka wielu ludzi popełnia. Oczywiście możesz uczyć się angielskiego online, rozmawiając z rodzimym mówcą. Ale: 

  • Jeśli dopiero zaczynasz uczyć się angielskiego, bardzo trudno będzie Ci zaakceptować informacje, które on będzie chciał przekazać.
  • Takie zajęcia zapewnią dobrą praktykę konwersacyjną, ale niekoniecznie pomoże Ci to poprawić gramatykę.
  • Znalezienie rodzimego mówcy, który mówi językiem ojczystym wystarczająco dobrze, aby być nauczany, jest jeszcze trudniejsze niż dobry nauczyciel domowy.
  • Amerykańscy przewoźnicy mieszkają w niewygodnych strefach czasowych.
  • Z rodzimym mówcą nauczysz się mówionego, a nie akademickiego języka, więc kilka razy zastanów się, czego dokładnie potrzebujesz po angielsku. 

  Idealnym rozwiązaniem jest nauka angielskiego z dobrym nauczycielem w domu, czasami komunikowanie się online z rodzimym mówcą. 

  Nacisk na mówiony angielski 

  Bez względu na to, jak starasz się przekonać, że lekcje online pomogą poprawić wszystkie umiejętności językowe, I wiele prac domowych koncentruje się na studiach nie tylko mówionego, ale także pisemnego angielskiego, tworzenie umiejętności czytania, należy pamiętać o tym, że lekcje online są przede wszystkim praktyką językową. Szybko pokonujesz barietę językową, nauczysz się mówić po angielsku w standardowych sytuacjach, poprawisz wymowa, uzyskasz niezbędną praktykę języka mówionego. Ale jeśli musisz nauczyć się pisać esej w języku angielskim lub złożyć dokumenty biznesowe, lekcje online - nie najlepszy sposób, aby nauczyć się języka. 

  Английский по Skype: в любой точке мира

  Motywacja i regularność zajęć 

  Jak można kusić złudzeniem, że lekcje online mogą być dostępne w dowolnym miejscu na świecie w dowolnym momencie, nadal będziesz musiał wypracować harmonogram, lub przynajmniej uzgodnić z nauczycielem w dniu i godzinie następnej klasy. W określonym czasie należy znajdować się przy monitorze. Środowisko domowe może być relaksujące, więc spróbuj określić stały harmonogram zajęć i postępuj zgodnie z nim. Oczywiście, ta metoda nauki języka znacznie ułatwia przenoszenie zajęć do innego czasu lub ich anulowanie, więc staraj się unikać takich myśli. Im bardziej regularne lekcje - tym lepiej. Spraw, aby lekcje języka angielskiego przyzwyczaić się do nich. 

  Punkty techniczne 

  Jakość lekcji, jej skuteczność zależy również od parametrów technicznych komputera i zestawu słuchawkowego. Korzystaj z zestawu słuchawkowego (słuchawek z mikrofonem) — dzięki temu nie będziesz rozpraszał się przez obce dźwięki, nawet jeśli robisz to w domu w stosunkowo cichym otoczeniu. Dobre szkoły online kompensują lekcje, które nie były wynikiem złej komunikacji. Takie rzeczy lepiej omówić z nauczycielem języka w pierwszej lekcji. 

  Czy nauka angielskiego online może być uważana za skuteczną drogę? Tak. Jeśli masz wysoki poziom motywacji, samoorganizacji i dyscypliny. Jeśli nie zrozumiesz w pełni, że nauka języka zależy w większym stopniu od ciebie niż od nauczyciela – nauka języka angielskiego online nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Mamy nadzieję, że będziesz mieć wystarczającą staranność i chęć nauki języka, co oznacza, że lekcje online będą dla Ciebie ekscytujące i interesujące, a nie straci czasu. 

  Życzymy powodzenia! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz