Heart 1116

Komiksy po angielsku: ucz się języka w zabawny sposób

Komiksy po angielsku: ucz się języka w zabawny sposób

Nie trzeba być szalonym maniakiem ani postacią z "Teorii wielkiego podrywu" (tak, jedno nie wyklucza drugiego), żeby czytać komiksy. Szczególnie interesujące są komiksy dla tych, którzy uczą się angielskiego. 

 • Nie trzeba być szalonym maniakiem ani postacią z "Teorii wielkiego podrywu" (tak, jedno nie wyklucza drugiego), żeby czytać komiksy. Porozmawiamy o tym, dlaczego historie na obrazkach cenią różni ludzie – od dziesięcioletniego chłopca czytającego opowieści o Spider-Manie po babcię, miłośniczkę teatru i poezji Srebrnej Ery. Szczególnie interesujące są komiksy dla osób uczących się języka angielskiego. 

  Ile lat ma Batman i jak wyglądały komiksy w XVI wieku? 

  Myślisz, że komiksy to literatura dla dzieci? A może w ogóle nie literatura? Będziemy sprzeciwiać się. Słynne komiksy są tworzone przez utalentowanych artystów i pisarzy, często komiksowe uniwersum jest przemyślane w najdrobniejszych szczegółach, podobnie jak charakter postaci.

  Batman ma już 77 lat, ale bohater nadal cieszy się popularnością. Czy płytka, nieciekawa postać może pochwalić się takimi osiągnięciami? Wątpisz, czy przypisywać komiks do gatunku literackiego? Ale wiele powieści graficznych pod względem epickiej narracji, liczby postaci i wątków fabularnych, głębi konfliktów fabularnych nie ustępuje klasycznym dziełom literackim. 

  Комиксы на английском

  Różnorodność gatunkowa komiksów pomaga każdemu czytelnikowi znaleźć dzieło odpowiadające jego upodobaniom. Wybieraj spośród przygód fantastycznych lub superbohaterów, opowieści o ulubionych postaciach z filmów lub książek, romansów lub komiksów opartych na wydarzeniach historycznych, akcji, detektywie, horrorze.

  Za pierwsze komiksy w historii ludzkości można uznać obrazy z podpisami o charakterze religijnym, które opowiadały o życiu świętych i były popularne w XVI i XVII wieku.

  Komiks istnieje na pograniczu literatury i sztuk plastycznych. Oznacza to, że mogą oddziaływać na kilka ludzkich zmysłów jednocześnie. Dla osób uczących się języków obcych jest to podwójnie ważne - kwestie i słowa bohaterów zrozumiesz za pomocą rysowanych obrazków, emocje i działania bohatera można wyjaśnić nie tylko tekstem, ale także obrazem. Ponadto możesz zapamiętywać nowe słowa dwa lub trzy razy szybciej, ponieważ wiedza zostanie wzmocniona obrazami. 

  Co wiemy o komiksach jako narzędziu do nauki języka? 

  Mówimy teraz o komiksach brytyjskich lub amerykańskich. Amerykańskie komiksy są tak popularnym gatunkiem w ich ojczyźnie, że w USA są nawet komiksy z epoki złotej, srebrnej i brązowej. 

  • Złoty wiek komiksu - lata 30-te i połowa lat 50-tych. XX wiek. To właśnie w tym okresie komiks przestał być komiksem, Superman, Batman, Captain America, a potem narodziło się kolejnych 400 (!) Superbohaterów.
  • Srebrna era komiksów trwała do lat 70. Wiek XX upłynął pod znakiem wejścia wydawnictwa Marvel na arenę międzynarodową i powstania takich komiksów jak Fantastyczna Czwórka, Spider-Man, Hulk, Thor, X-Men, Iron Man i wielu innych.
  • Epoka brązu komiksów rozpoczęła się na początku lat 70. Jej początek często kojarzy się ze śmiercią dziewczyny Spider-Mana, Gwen Stacy. 

  Комиксы на английском

  Warto zauważyć, że druga wojna światowa miała ogromny wpływ na rozwój komiksu. Nie tylko bohaterowie często walczyli z nazistowskimi przywódcami i pokonywali faszyzm, ale bohaterowie komiksów zostali stworzeni przez Atomic Man i Atomic Thunderbolt.

  Wybierz komiksy w języku angielskim, które zainteresują Cię gatunkiem, postaciami i szczegółami uniwersum. 

  Słownictwo komiksowe 

  Potoczny, nie przesycony terminami czy skomplikowanymi strukturami gramatycznymi. Zwroty postaci powinny być zwięzłe, choćby dlatego, że chmura dialogowa może zająć większą część obrazu. A to oznacza, że ​​będziesz w stanie zapamiętać najczęstsze słowa i wyrażenia dzięki temu, że są krótkie, nie przeładowane dodatkowymi konstrukcjami.

  Łatwo przyzwyczaić się do mowy komiksów, wiele słów się powtarza, co sprzyja zapamiętywaniu. W mowie postaci z komiksów występują wyrażenia slangowe, co również jest dobre do nauki języka. Zwróćcie jednak uwagę na datę wydania komiksu w języku angielskim – slang może być nieaktualny.

  Ponadto w komiksach jest wiele słów do oznaczania emocji lub słów onomatopeicznych, z których wiele jest już aktywnie używanych przez native speakerów, ale nie we wszystkich słownikach znajdziesz te słowa. Dlatego to komiksy mogą być dla Ciebie doskonałym źródłem uzupełnienia słownictwa. 

  Gramatyka komiksowa 

  Prosty. Postacie z komiksów nie używają w mowie złożonych zdań ani złożonych tymczasowych konstrukcji. Zwroty bohaterów są proste i możesz je zapamiętać jako puste miejsca do komunikacji ustnej. Naucz się kolejności słów, niektórych zwrotów warto nauczyć się na pamięć i śmiało używać w komunikacji w języku angielskim. 

  Jakie umiejętności językowe są doskonalone? 

  Комиксы на английском

  Reading

  Czytasz i dzięki obrazkom rozumiesz większość tego, co czytasz. Dodatkowo ostre zwroty akcji motywują do przeczytania kontynuacji, do poświęcenia coraz większej ilości czasu na lekturę. Możesz również zaoferować swojemu dziecku komiksy jako alternatywę dla książek w języku angielskim (przynajmniej dla podstawowej i średniozaawansowanej znajomości języka angielskiego). 

  Speaking 

  Wzbogacasz swoje słownictwo o słownictwo potoczne. Jeśli zwrócisz większą uwagę na tę umiejętność, możesz przedyskutować to, co czytasz, z korepetytorem, przyjaciółmi lub nauczycielem na kursach języka angielskiego. 

  Writing 

  Zapamiętujesz pisownię wielu słów, często je powtarzając. Spróbuj samodzielnie stworzyć lub odtworzyć na piśmie dialogi bohaterów, spróbuj opowiedzieć na piśmie fabułę komiksu po angielsku - to pomoże ci udoskonalić tę umiejętność. 

  TOP 3 mało znane, ale fascynujące komiksy 

  1. “Sketch Monsters: Escape of the Scribbles” 

  To opowieść o Mandy, która z nikim nie dzieli się swoimi uczuciami. Zamiast tego rysuje je w swoim notatniku jako potwory. Pewnego dnia odkrywa, że ​​wszystkie te potwory uciekły z jej notatnika do prawdziwego świata i musi je wszystkie schwytać z powrotem.  

  2. “Calvin and Hobbes”


  Ten komiks został wydany pod koniec 1980, ale nadal jest aktualny dla czytelników. Komiks opowiada historię młodego chłopaka o imieniu Calvin, który zawsze bawi się ze swoim wyimaginowanym przyjacielem Hobbesem. Dla innych Hobbes jest tylko zabawkowym tygrysem, ale dla Calvina jest prawdziwy i żywy. 

  3. “Archie”

  Ta seria komiksów jest często postrzegana jako symbol kultury amerykańskiej. Archie i jego przyjaciele są często pierwszymi postaciami, które wprowadzają nie-Amerykanów w cuda USA. 

  Jak wybrać komiks po angielsku? 

  Komiksy rozwijają wrażliwość na zrozumienie brytyjskiego i amerykańskiego humoru oraz kultury mieszkańców krajów anglojęzycznych, kształtują fantastykę, poprawiają pamięć wzrokową. Możesz wybrać komiksy według swojego wieku, zainteresowań i poziomu znajomości języka angielskiego. 

  Oferujemy kilka zasobów: 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz