Hurt 598 0

Jak znaleźć czas na naukę angielskiego?

Jak znaleźć czas na naukę angielskiego?
Rodzina, praca, hobby, przyjaciele, wszystko zajmuje dużo czasu i energii. W tym artykule umieściliśmy 11 wskazówek, które pomogą Ci znaleźć czas i okazję do nauki języka angielskiego. 
 • Rodzina, praca, hobby, przyjaciele, wszystko zajmuje dużo czasu i energii. Jak możemy znaleźć czas na naukę angielskiego wśród wielu obowiązków, które zużywają nasz dzień? Podzielimy się z wami 11 wskazówkami, które udowodnią istnienie wolnego czasu w twoim życiu. 

  Wskazówka 1. Uwierzy w sukces 

  Pamiętaj, jak często mówisz coś takiego jak «języki obce – nie moje», «nie porażam się», «nie jestem dany» tylko dlatego, że pierwsze próby nauki języka nie powiodły się. Być może zbyt wcześnie porzucił?

  Nie będziemy śpiewać kodu do pozytywnych myśli, motywacji i aktywnej pozycji życiowej, ale po prostu powiemy, że wszystkie negatywne postawy, lenistwo i inne nonsens są główną przyczyną niepowodzenia w badaniu języków obcych. My sami (lub z pomocą babć, rodziców, którzy bezuwiecznie skarżą się na trudne życie) zapewniamy siebie, że nasze zdolności są ograniczone, a ta wiara nie opiera się na rzeczywistości. 

  Spójrzmy na to. Wiemy, jak myśleć, mówić, czytać i pisać po polsku. Jako dzieci i młodzież opanowaliśmy słownictwo, gramatykę. Co uniemożliwia nam naukę nowego języka teraz? Absolutnie nic. Możemy tylko polecić, aby myśleć bardziej pozytywnie, zrozumieć znaczenie języka angielskiego dla swojej kariery, hobby i wszelkich innych snów i pamiętać, że każda zdrowa osoba ma możliwość mówienia językami. 

  Wskazówka 2. Przeanalizuj swój dzień 

  Jesteśmy pewni, że cały nasz czas zajmują się tylko najważniejszymi rzeczami. Jednak w drodze do szkoły/pracy przeciętny uczeń i pracownik odwraca kanał informacyjny w sieci społecznościowej, wymienia demotivatorów z przyjaciółmi i czyta przegląd korzyści płynących ze smartfonów WP. Czy którekolwiek z jego działań przybliżyło go do jego snu o zostaniu projektantem SIECI WEB i zakupie domu w stanie Colado? Wątpimy w to, ale buduje się fundament dla doradcy w sklepie ze sprzętem. 

  Czy codziennie występuje ten sam problem? Zalecamy zapisanie codziennej rutyny do minuty, aby zrozumieć, które z wymienionych czynności powinny być mniej zwracane lub nawet usuwane z codziennej rutyny. W ten sposób zrozumiesz, że masz do dyspozycji nie tylko minuty, ale całe godziny, które można skierować w odpowiedni i wydajny sposób. 

  Wskazówka 3. Przerywanie zadań 

  W zależności od liczby zadań, do których należy się przygotować, podziel czas na kilka części. Na przykład, jeśli masz jedną bezpłatną godzinę dziennie, musisz pompować słuchanie, mówić po angielsku i pisać. Podzielić ten czas na trzy części i poświęcić każde z zadań na 20 minut. W ten sposób nie będziesz zmęczony jednym rodzajem ćwiczeń i w ciągu zaledwie tygodnia będzie można poświęcić 1 godzinę i 40 minut na każde z zadań. 

  Wskazówka 4. Otocz się językiem angielskim 

  Ucząc się języka ojczystego, słyszymy to codziennie. Chcesz opanować angielski? Jak najgłębiej się w nią zagłębiaj. Analizuj teksty swoich ulubionych piosenek i dowiedz się, o czym one się odnoszą (nawiasem mówiąc, po takich manipulacjach, niektóre piosenki mogą zmienić się w kategorię «jak mogę tego słuchać?» ); słuchanie radia, podcastów, książek audio; oglądanie filmów, Seriale i filmy w języku angielskim. Wykonaj eksperyment i wpnij w język angielski przynajmniej przez kilka tygodni. Sam zobaczysz wynik. ;) 

  Wskazówka 5. Zdrowe śniadanie 

  Nie, nie mówimy o zaletach owsianki. Jeśli robisz dzisiejszy ranny rytuał w swoim ojczystym języku, po prostu zalecamy oglądanie wiadomości o kraju i świecie w angielskojęzycznych źródłach. 

  Wskazówka 6. Zabierz ze sobą język angielski 

  Nie zgubisz smartfona, odtwarzacza ani tabletu? Świetnie. Każde z tych urządzeń może pomóc w nauce języka angielskiego i uratować Cię przed bezbożnością. Pobierz podcasty, książki audio lub aplikację, aby słuchać radia zagranicznego i grać w nich w każdej odpowiedniej sytuacji: W transporcie w drodze do szkoły / pracy i z powrotem, na spacer z psem, w siłowni na bieżni, a nawet podczas przerwy obiadowej.

  Wskazówka 7. Użyć naklejkę 

  Zapisz słowa, fraz lub zasady, które zamierzasz nauczyć się w najbliższej przyszłości, i powieś je w najbardziej znanych miejscach: Na lodówce, w pobliżu biurka, w przedpokoju, w pobliżu lusterka. Tak, i nie zapomnij o drzwiach łazienki. 

  Wskazówka 8. Dzieci - nie jest to utrudnienie 

  Posiadanie dzieci jest z pewnością potężnym argumentem za niedysponowanie wolnym czasem. Ale są zajęcia, które będą interesujące dla dzieci i przydatne dla Ciebie. Oglądaj kreskówki w języku angielskim, słuchaj piosenek dla dzieci lub graj z dziećmi w angielskich grach na tablecie. 

  Wskazówka 9. Napisz w języku angielskim 

  Wypróbuj blogi lub przynajmniej notatnik do codziennych nagrań, gdzie możesz opowiedzieć o imprezach, które Cię pobudzą, planach i obserwacjach. Popraw więc swoje umiejętności pisania, zwiększ swoje słownictwo i naucz się myśleć po angielsku. 

  Wskazówka 10. Wybierz najlepszy czas dla siebie 

  Jeśli jesteś z tych, dla których obudzić wcześnie rano jest równoznaczne z ciężką pracą, nie próbuj uczyć się i zapamiętać cokolwiek rano. Twój czas pracy odwiedzi Cię w ciągu dnia, wieczoru, a nawet w nocy. Ale zdesperowani larcy powinni wchłonąć większość informacji natychmiast po przebudzi się, tak aby nie peck w książce wieczorem. 

  Wskazówka 11. Właściwe wakacje 

  Nie jest to dobry pomysł, aby położyć się na łóżku po rozpaczliwym ćwiczeniu. Jeśli jesteś zmęczony jednym rodzajem zadania, po prostu przejdź do następnego. Po prostu nie prowadzić się do wyczerpania, ponieważ ryzykować zniechęcić pragnienie, aby uczyć się angielskiego na zawsze. 

  Życzę Ci czasu na angielski, a nie innej wymówki! ;) 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz