Heart 202 0

Jak uczyć się angielskiego z korepetytorem

Jak uczyć się angielskiego z korepetytorem

Kiedy masz do czynienia z koniecznością opanowania języka obcego, z reguły - w jak najkrótszym czasie, zaczynasz wybierać opcję uczenia się języka z różnych zdań. Dlaczego warto wybrać język z korepetytorem - chętnie Ci powiemy. 

Każdy wie, że nauczyciel jest nauczycielem prywatnym, który oferuje płatne usługi edukacyjne. Jedną z głównych cech nauki z korepetytorem jest indywidualna forma zajęć. Jego plusy i minusy można mówić o przez długi czas, zwrócimy uwagę na główne. 

Zalety nauki z korepetytorem 

 • Indywidualne podejście do ucznia: Nauczyciel weźmie pod uwagę Twoje życzenia, cele edukacyjne, możliwości i specjalne cechy percepcji informacji.
 • Możliwość wyboru specjalnego kursu, sporządzenia programu nauczania, w celu zróżnicowania programu nauczania w zależności od potrzeb
 • Możliwość określenia takiej intensywności i częstotliwości treningu, która byłaby dla Ciebie najwygodniejsza.
 • Wybór godzin zajęć, możliwość odroczenia zajęć w przypadku nieprzewidzianych sytuacji.
 • Uwaga nauczyciela podczas zajęć będzie zawsze skupiona tylko na tobie, więc będziesz musiał przygotować się do każdej lekcji, dodatkowo odpowiesz na wszystkie pytania nauczyciela, odpowiesz na nie, powiesz, będziesz miał o wiele więcej niż podczas sesji grupowych 

Wady uczenia się z korepetytorem 

 • Niemożność porównania ich osiągnięć w nauce języków obcych z sukcesem innych uczniów, co znacznie powiesza motywację do nauki w grupie.
 • Brak czynnika komunikacji zbiorowej, który wpływa na rozwój języka mówionego, a przede wszystkim na przezwyciężenie bariery językowej.
 • Poziom dynamizmu, zakonajcie indywidualnej lekcji z korepetytorem, z reguły nieco niższy od grupy: Formy gry w klasach lub kreatywne, nietypowe zadania nauczyciela mogą w większości przypadków wykorzystać tylko w sesji grupowej. 

Cechy szkolenia z korepetytorem 

Jeśli nadal zdecydowałeś się wziąć udział w kursie języka angielskiego z korepetytorem, zwróć uwagę na cechy tego procesu nauki: 

Po pierwsze, czas trwania szkolenia może być inny - będzie on zależał od Twoich życzeń i decyzji nauczyciela. Godzina astronomiczna - 60 minut, godzina akademicka - 45 minut. Z reguły korepetytorzy oferują czas trwania studiów w dwóch godzinach astronomicznych lub dwóch godzinach akademickich (90 lub 120 minut). Przed udzieleniem zgody postaraj się określić, jak długo będziesz w stanie owocnie zaangażować się.

Po drugie, nauczyciel może być uczniem lub nauczycielem, dla którego wychowanie nie jest głównym zajęciem. Z reguły lepiej jest odwołać się do profesjonalnych korepetytorów - są oni bardziej odpowiedzialni za proces edukacyjny, starannie opracowują program nauczania i mogą zagwarantować dobre wyniki nauczania.

Po trzecie, czas trwania kursu może określić po 1-2 pierwszych zajęciach. W tym okresie oceni poziom znajomości języka i na podstawie celów i wymagań opracuje program kursu.

Po czwarte, kontakt z nauczycielem odgrywa ważną rolę w procesie uczenia się. Jeśli z jakiegoś powodu nie czujesz zaufania do nauczyciela lub nie potrafisz psychicznie dostroić się do przyjaznego nastawienia do niego - być może powinieneś myśleć o zmianie nauczyciela.

Po piąte, nawet jeśli studiujesz z korepetytorem, niekoniecznie oznacza to, że w procesie uczenia się nie ma pracy domowej. Praca domowa jest niezbędna do ustalenia materiału edukacyjnego, więc są one obowiązkowym elementem procesu edukacyjnego.

Należy również zwrócić uwagę na koszt zajęć z korepetytorem - będzie on zależał od czasu trwania, częstotliwości zajęć, a także - od poziomu kwalifikacji nauczyciela. Jeśli Twój nauczyciel jest uczniem, koszt zajęć będzie stosunkowo mały, ale czy będą równie skuteczne jak zajęcia z nauczycielem zawodowym, który od wielu lat pracuje w dziedzinie usług edukacyjnych? 

Jeśli uważasz, że nauka z korepetytorem jest najskuteczniejszym sposobem nauki języka, powinieneś zwrócić uwagę na: kwalifikacje nauczyciela, rekomendacje i recenzje innych klientów, jakość pomocy dydaktycznych, które zostaną wykorzystane w zajęciach, aby porównać politykę cenową różnych nauczycieli i wreszcie omówić z nim szczegóły procesu edukacyjnego osobiście. Jeśli jesteś zadowolony z oferowanych warunków treningowych - możesz bezpiecznie nurkować w ogromnym i ekscytującym świecie języka angielskiego. 

Życzymy powodzenia w szkoleniu i tylko doskonałych nauczycieli. 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz