Heart 328 0

Jak poprawić biznesowy angielski: 5 kroków

Jak poprawić biznesowy angielski: 5 kroków

Czas wznieść się na nowy poziom: poziom swobodnej komunikacji z partnerami biznesowymi w języku angielskim. 

 • Krok 1. Poszerzanie słownictwa - nauka nowych słów 

  Co łączy wszechświat i twoje słownictwo? Zgadza się – rozszerzają się. I ciągle. Nawet jeśli nie włożysz w to żadnego wysiłku, Twoje angielskie słownictwo się powiększy. Wyobraź sobie, co by się stało, gdybyś włożył w to trochę wysiłku.

  Jeśli w Twoim słowniku nie ma jeszcze wystarczającej liczby angielskich słów, jest tylko jeden sposób na poszerzenie swojego słownictwa: naucz się nowych słów. Jest za wcześnie na czytanie, słuchanie lub mówienie, a tym samym uzupełnianie słownictwa. Zbyt duży procent słów pozostanie dla Ciebie niezrozumiały, będzie zbyt wiele nowych słów, jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie zapamiętać co najmniej jedną dziesiątą. Dlatego po prostu trzeba się nauczyć niektórych słów. 

  Do tej aplikacji używamy: 

  Anki – poręczna aplikacja, która pozwala tworzyć tematyczne talie słów i uczyć się ich za pomocą fiszek  memrise.com – aplikacja dla tych, którzy docenili skuteczność asocjacyjnej nauki języka angielskiego. Możesz tworzyć „memy” do zapamiętywania słów: wzmacniaj je rysunkami, notatkami, obrazami. 

  Jeśli usłyszałeś nowe słowo, ale nie znalazłeś go w słowniku, do Twojej dyspozycji są słowniki nowych jednostek leksykalnych: 

  O innych słownikach języka angielskiego pisaliśmy już wcześniej.  

   Krok 2. Zanurzmy się w środę 

  Деловой английский язык

  Najlepiej spróbuj otoczyć się językiem angielskim. Nie jest to łatwe, ale dodaj do swojego życia jak najwięcej angielskiego: filmy i muzykę po angielsku, gazety i czasopisma, komunikację na żywo. Czytaj Wikipedię tylko w języku angielskim, Wikipedia Simple English, przeglądaj gazety w języku angielskim. 

  Krok 3. Słuchanie podcastów biznesowych 

  Деловой английский язык

  W tym przypadku zabijamy dwie pieczenie na jednym ogniu, nawet jeśli w szkole uczono nas, że to niemożliwe. Po pierwsze doskonalimy umiejętność odbierania informacji anglojęzycznych ze słuchu, a po drugie zapamiętujemy słownictwo komunikacji biznesowej, idiomy i zwroty potrzebne do komunikacji w biznesie. 

  Krok 4. Czytamy dużo 

  Деловой английский язык

  Czytanie jest najlepszym sposobem na wzbogacenie słownictwa, gdy masz już pewną bazę. Czytaj codziennie. Niezależnie od tego, czy będą to gazety, książki, krótkie wiadomości czy artykuły, znajdź czas na ciągłe czytanie. 

  Zalecana: 

  • gutenberg.org – bezpłatna biblioteka e-booków online 
  • ManyBooks – zasób z dużą ilością literatury anglojęzycznej w domenie publicznej 
  • Readitfor.me – serwis umożliwiający czytanie streszczeń znanych książek biznesowych 
  • DailyLit – usługa, która pomoże Ci dodać czytanie do Twoich nawyków 

  Krok 5. Usprawnienie korespondencji biznesowej 

  Деловой английский язык

  Pisemny angielski jest podstawową umiejętnością osoby odnoszącej sukcesy w biznesie. Musisz go stale ulepszać, a kilka usług ci w tym pomoże: 

  Zalecamy zwrócenie uwagi na: 

  Życzymy tylko pewnych kroków w świat komunikacji biznesowej w języku angielskim! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz