Heart 785

Jak połączyć praktykę języka z podróżą?

Jak połączyć praktykę języka z podróżą?

Co zrobić, jeśli chcesz poprawić swój poziom języka angielskiego nie w klasie, ale w prawdziwej komunikacji z osobami mówiącymi po angielsku w różnych krajach? 

 • Co zrobić, jeśli chcesz poprawić swój poziom języka angielskiego nie w klasie, ale w prawdziwej komunikacji z osobami mówiącymi po angielsku w różnych krajach?  

  Szkoły letnie i zimowe (Summer and Winter Schools)

  Prawie wszystkie zagraniczne uniwersytety regularnie organizują międzynarodowe szkoły letnie i zimą dla utalentowanych młodych ludzi. Z reguły nie są to programy językowe, ale tematyczne na okres od 1-2 tygodni do półtora miesiąca, podczas których studenci zagłębia się w prace nad projektami, komunikują się z zapraszanymi wykładowcami i zapoznają się z życiem uczelni.

  Zakres tematyki obejmuje zarówno międzynarodowe firmy, jak i światowe kultury, jak i globalne szkolenie w zakresie globalnego ogrzewania i przywództwa. Szkoły takie są doskonałą okazją dla studentów do osiągnięcia międzynarodowego poziomu komunikacji i próby uczenia się na zagranicznych uniwersytetach. Dla uczniów szkół średnich odbywają się również takie szkoły międzynarodowe, podczas których pomagają one określić przyszłe wykształcenie. Ponadto uniwersytety często przyznają stypendia, częściowy zwrot kosztów zakwaterowania i podróży.

  Najważniejsze jest, aby znaleźć program do swoich upodobań i stosować z wyprzedzeniem. Wnioski są zazwyczaj przyjmowane do końca kwietnia w szkole letnia i do listopada w szkole zimowej. 

  Rezydencje sztuki (Art-residencies)

  Dla kreatywnych ludzi, którzy są zainteresowani tańcem, muzyką, malarstwem, fotografią lub aktorstwem, regularnie organizują specjalne rezydencje artystyczne. Przez kilka tygodni uczestnicy z różnych krajów uczęszczają na zajęcia mistrzowskie, spotykają się i pracują z wiodącymi artystami i choreografami, organizują własne wystawy i występy. Istnieje atmosfera twórczości i można swobodnie komunikować się z ludźmi o podobnych umysłach z całego świata.

  Z reguły rezydencje artystyczne organizowane są na podstawie uniwersytetów, podobnie jak w przypadku szkół letnich, istnieją stypendia i możliwości pokrycia części wydatków organizatorów. Średni czas trwania programów i kursów waha się od trzech tygodni do półtora miesiąca. 

  Obozy wolontariuszy (Volunteer Work Camps)

  Dla tych, którzy są zmęczeni sesjami szkoleniowymi i kursami i chcą uczynić nasz świat nieco lepszym, istnieją międzynarodowe obozy ochotnicze. Istnieją przyjazne zespoły młodych ludzi z różnych krajów, pomagające na przykład sadzić lasy w Szkocji, dbać o husky w Kanadzie i niedźwiedzie w USA, przywracać świątynie w Chinach, lub uczyć angielskiego dzieci w Argentynie.

  Wolontariusz oferuje ogromne możliwości interakcji z aktywizowanymi młodymi ludźmi z całego świata, pielęgnowania ich zdolności przywódczych, podróżowania i pozostawania superbohaterem na chwilę, aby pomóc potrzebującym. Bardzo często wolontariusze oferują zakwaterowanie, posiłki i wycieczki. Najlepiej skontaktować się z organizacjami ochotników lub oficjalnymi stronami organizacji, które poszukują wolontariuszy: Rezerwatów przyrody i parków narodowych, muzeów itp. 

  Podróżuj i zanurz się w języku angielskim! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz