Hurt 271 0

Jak nauczyć się angielskiego, żeby czytać i mówić?

Jak nauczyć się angielskiego, żeby czytać i mówić?

Istnieje opinia, że ​​istnieje sekret, który pozwala na prawidłową naukę języka angielskiego. Chcemy podzielić się kilkoma sztuczkami z nauki angielskiego na raz. 

  • Być może nie ma takiego treningu, który nie byłby otoczony aureolą domysłów, plotek i mitów społecznych. Tak samo jest z nauką języka angielskiego: uważa się, że tylko life hacki pomogą Ci bezproblemowo się nim posługiwać. W rzeczywistości wcale nie jest konieczne szukanie „magicznej pigułki” do opanowania języka obcego (angielskiego lub innego nowego języka). Nie musisz szukać „specjalnych” nauczycieli, przypodobać się liderom szkół językowych i/lub wkładać podręczników pod poduszkę. Wszystko jest o wiele prostsze: aby poprawnie nauczyć się angielskiego, musisz wykonać kilka prostych (tak!), a nawet oczywistych (będziesz zaskoczony) sztuczek. Dlatego ci, którzy są pewni istnienia „tajemnicy” na temat nauki języka angielskiego, mogą być rozczarowani. A wszystkim innym, którzy nadal są zainteresowani tym, jak poprawnie nauczyć się angielskiego, sugerujemy przeczytanie tego artykułu do końca. Staraliśmy się, aby była ona jak najbardziej pouczająca i praktyczna. 

    Angielski: właściwy początek. 

    Dobry początek to może nie połowa sukcesu, ale zdecydowanie ważniejsza próba sukcesu. Czemu? Tak, ponieważ od samego początku studiów jesteś zdeterminowany, aby ciężko pracować, nie użalać się nad sobą, nie opuszczać zajęć i stosować się do wszystkich zaleceń prowadzących. A także dlatego, że odpowiedzialne podejście do nauki zapewnia systematyczne studiowanie. To właśnie dyscyplina (samodyscyplina jest ważna!) tworzy odpowiednią motywację do nauki języka angielskiego.

    Żaden nauczyciel, nawet najbardziej wymagający i surowy, nie zmusi Cię do uczenia się angielskich słów, gramatyki, subtelności wymowy siłą. Tak więc motywację można uznać za pierwszy i bardzo ważny warunek prawidłowej nauki języków obcych.

    Ale sama motywacja jest prawie bezużyteczna. Daje zachętę, ale gdzie skierować tę energię? Jaką formę edukacji wybrać: indywidualną, grupową czy dobrze będzie uczyć się języka angielskiego samodzielnie? 

    Poprawny angielski: w grupie czy indywidualnie? 

    Zanim odpowiesz na to pytanie, bądź przygotowany na to, że nie da się na nie poprawnie odpowiedzieć. A właściwie, jak uczyć się angielskiego uniwersalnymi metodami, skoro wszyscy ludzie są różni?! Każdy z nas ma swój temperament, poziom znajomości języka w momencie rozpoczęcia nauki, nie mówiąc już o wieku i zwyczajach. I świetnie, że mamy wybór: uczyć się angielskiego w zespole lub indywidualnie, pod okiem mentora lub samodzielnie.

    Dlatego tak ważne jest, aby zdecydować się na formę treningu, znając wszystkie jego cechy, zalety i wady: 

    • Język angielski w grupie jest najczęstszą opcją nauki języka. Większość szkół językowych uczy swoich uczniów w tym formacie. Z reguły grupy składają się z 5-10 uczniów i jest to optymalna liczba, aby nie przeszkadzać, ale pomagać sobie nawzajem w nauce. Na przykład radzimy zwrócić uwagę na wybór grupowych kursów języka angielskiego dla dorosłych. Jakie są zalety grupowej nauki języka angielskiego? Po pierwsze zawsze możesz ćwiczyć mówienie, wykonywać ćwiczenia w parach, na pewno nie będziesz się nudzić. Po drugie, w klasie zawsze istnieje jakaś konkurencja, która stymuluje naukę lepiej niż inne. Wreszcie, nauka w grupie jest zazwyczaj tańsza niż nauka osobiście z nauczycielem. Główną wadą lekcji grupowych jest to, że uwaga nauczyciela jest rozłożona na wszystkich uczniów. 

    • Angielski indywidualnie to najlepsza forma nauki dla początkujących. Nauczyciel poświęca cały czas lekcji tylko Tobie. Jeśli zaczynasz od zera i nawet nie wiesz, jak poprawnie przeliterować i wymówić słowa po angielsku, potrzebujesz przynajmniej kilku lekcji osobistych. Nauczyciel prawidłowo określi priorytety Twoich studiów, jasno wytłumaczy gramatykę, nauczy Cię czytać teksty w języku angielskim i pomoże rozwinąć umiejętność rozumienia mowy angielskiej ze słuchu. Wszystko to stanie się solidną podstawą Twojej wiedzy. Ale do tego potrzebujesz naprawdę doświadczonego mentora, który wie, jak uczyć angielskiego początkujących. 

    • Angielski indywidualnie jest dobrym pomysłem, jeśli masz wystarczająco dużo czasu i potrafisz go racjonalnie zorganizować. W takim przypadku samokształcenie będzie naprawdę skuteczne. Jedną z jego głównych zalet jest możliwość wyboru dogodnego terminu i odpowiedniej liczby zajęć, aby zwracać większą uwagę na dokładnie te tematy, które są dla Ciebie istotne. Ponadto samokształcenie jest tańsze niż płatne kursy. Ale jednocześnie nie będzie nikogo, kto wytłumaczy, jak samemu nauczyć się angielskiego. Możesz przeczytać informacje i wskazówki na ten temat w innych artykułach naszego bloga. 

    Prawidłowy cel = poprawny angielski 

    Odłóżmy teraz teksty na bok. Osobista motywacja, wybór dogodnego formatu jest ważna, ale istnieją bardziej sztywne ograniczenia, których nie można zignorować, jeśli naprawdę zamierzasz skutecznie i poprawnie uczyć się angielskiego. Podajemy główne warunki sukcesu, komentujemy każdy. A Twoim zadaniem jest zrozumienie i zaakceptowanie faktu, że nie można poprawnie uczyć się języków obcych w taki czy inny sposób. 

    1. Wynik, którego szukasz. Dopóki cel nie zostanie jasno określony, możesz uczyć się angielskiego „tak po prostu” przez nieskończenie długi czas, ale nadal nie rozumiesz - dlaczego? kiedy? jaki rodzaj angielskiego? Bo do niektórych zadań bardziej potrzebna jest gramatyka, a innym język mówiony. I bez względu na to, jak poprawnie znasz pisownię, nie zapewni ci poprawnej wymowy i odwrotnie.

    2. Różnorodność. Regularne, rosnące, intensywne obciążenie pracą zmęczy każdego, nawet ucznia, który jest bardzo zmotywowany do prawidłowej nauki języka angielskiego. Oznacza to, że trzeba stworzyć takie emocjonalne tło, w którym nauka będzie nie tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością. Na przykład oglądaj filmy i programy telewizyjne w oryginale lub z angielskimi napisami, słuchaj tekstów piosenek, czytaj czasopisma, komiksy, blogi w języku angielskim. 

    3. Prawidłowość. Mózg, pamięć, narządy mowy - jednym słowem wszystko, co jest zaangażowane w proces uczenia się nowego języka - wymaga regularnego obciążenia. Podobnie jak mięśnie, rozwijają się tylko w odpowiedzi na zwiększony stres. I jak komputer wykonują zadania, które im zlecasz. I odprężają się, jeśli nie ma nowych zadań.

    4. Rozmowa to praktyka. Aby mówić po angielsku, a następnie stopniowo pozbywać się akcentu, nie wystarczy słuchać mowy angielskiej, nawet z ust native speakera. Lepiej prowadzić dialogi z tym native speakerem, ćwiczyć wymową i rozumienie płynnie mówionego języka angielskiego.

    Te cztery zasady są kluczem do prawidłowej nauki języka angielskiego, niezależnie od formy studiów, semestrów, poziomu przygotowania i innych czynników zewnętrznych. Zacznij z nich korzystać - a wynik nie potrwa długo. I nie zapominaj, że na blogu znajdują się artykuły ze szczegółowymi instrukcjami dla każdego przedmiotu. W końcu chcemy, abyś skutecznie i z przyjemnością uczył się angielskiego. 

  • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

    Komentarze


      Dodaj komentarz