Heart 860

Intensywne kursy języka angielskiego: kto ich potrzebuje i dlaczego?

Intensywne kursy języka angielskiego: kto ich potrzebuje i dlaczego?

Prędzej czy później każdy myśli o nauce angielskiego. A perspektywa płynnego posługiwania się językiem obcym w ciągu kilku miesięcy wygląda bardzo atrakcyjnie. Czy unikalne technologie ekspresowe są skuteczne w opanowaniu języka angielskiego? Spróbujmy zrozumieć ten artykuł. 

 • Przyspieszony kurs języka angielskiego obejmuje intensywny (nasycony) harmonogram, który wraz z dużą koncentracją uwagi zapewnia trwałą okazję do opanowania różnych aspektów języka obcego. 

  Wśród charakterystycznych cech metody ekspresowej są: 

  • holistyczne postrzeganie mowy obcej - tłumaczenie ogólnej istoty wypowiedzi, a nie pojedynczych słów.
  • Spontaniczne umiejętności mówienia – komunikacja z rozmówcą poprzez szybkie odpowiedzi.
  • opanowanie dużej ilości struktur słownictwa - ram mowy, które polegają na konstruowaniu wypowiedzi bez rozpoczynania tworzenia zdań od podstaw.
  • wykorzystanie linków asocjacyjnych - technik mnemonicznych (materiały wideo i audio) dla lepszego zapamiętywania.
  • preferowana jest praktyka konwersacyjna niż gramatyka teoretyczna. Około 75% czasu nauki przeznacza się na ćwiczenie mowy, w przeciwieństwie do metodologii szkolnej, gdzie ten sam czas przeznacza się na naukę gramatycznych podstaw mowy.
  • adaptacyjność intensywnej metodologii polega na możliwości zmiany programu w zależności od celów badania.
  • wysoce profesjonalna kadra dydaktyczna - często native speakerzy. 

  ZALETY I WADY TEJ METODY SZKOLENIOWEJ 

  advantages - enguide

  Dziś kursy przyspieszone są jednymi z najpopularniejszych w nauce języka angielskiego. Ta popularność wynika z szeregu ważnych zalet. 

  1. znaczna oszczędność czasu - uzyskanie dużej ilości materiału w możliwie najkrótszym czasie.
  2. oszczędność kosztów finansowych - terminy minimalne - niższe koszty.
  3. szybki rezultat - jeśli traktujesz naukę języków na kursach z maksymalną odpowiedzialnością, to na pierwsze efekty nie trzeba będzie długo czekać.
  4. doskonalenie umiejętności mówienia – zajęcia na intensywnych kursach pomogą przezwyciężyć niezręczność i lęk przed mówieniem w języku obcym, gdyż dużą wagę przywiązuje się do ćwiczenia mowy.
  5. Napięty harmonogram utrzymuje mnie w dobrej formie, ponieważ zajęcia odbywają się prawie codziennie, a weekendy służą odrabianiu lekcji.
  6. elastyczność harmonogramu – pomoże dopasować go do Twojego harmonogramu. 

  Jednak pomimo imponującej liczby pozytywnych aspektów, istnieje szereg wad. 

  1. znaczne obciążenie intelektualne - musisz szybko poruszać się w dużym przepływie informacji.
  2. szybki rodzaj nauki - jeśli lubisz rozumieć wszystkie zawiłości danego tematu, to ten rodzaj szkolenia nie jest dla Ciebie.
  3. niewiele uwagi poświęca się gramatyce, z wyjątkiem kursów specjalnych. 

  RODZAJE EKSPRESOWYCH KURSÓW DO NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO I KTO ICH POTRZEBUJE 

  Nauka języka obcego bez określonego celu jest skazana na porażkę. Często można uzyskać wynik w przypadkach, w których już nie można obejść się bez języka angielskiego. Właśnie w takich przypadkach metodologia przyspieszonego uczenia się, która dostarcza wiedzę w krótkim czasie, może stać się głównym narzędziem w opanowaniu języka. Zastanówmy się więc, które kursy są potrzebne komu? 

  • ogólny kurs języka angielskiego ma na celu skumulowaną naukę wszystkich komponentów językowych - gramatycznych, fonetycznych, leksykalnych i oczywiście ćwiczenie mowy. Ten kurs jest odpowiedni dla tych, którzy chcą poprawić swój ogólny poziom języka, a także dla początkujących.
  • przygotowanie do międzynarodowych egzaminów z języka angielskiego (TOEFL, IELTS, FCE, CAE, CPE, BEC). Egzaminy te są swego rodzaju wskaźnikiem określającym poziom znajomości języka angielskiego wśród osób, dla których język ten nie jest językiem ojczystym. Egzaminy są wymagane:
  •  a) o przyjęcie na studia;
  •  b) na emigrację;
  •  c) za zatrudnienie w międzynarodowej firmie.
  • kurs angielskiego biznesowego przygotuje Cię do wystąpień publicznych, prezentacji, zarządzania umowami, komunikacji z partnerami biznesowymi, a także dokumentacji biznesowej. Nacisk kładziony jest na słownictwo biznesowe.
  • specjalne kursy o zawodach mają na celu doskonalenie znajomości i umiejętności języka obcego w różnych dziedzinach zawodowych: technicznych, rolniczych, medycznych, dziennikarskich, pedagogicznych, prawniczych itp.
  • podróżniczy kurs języka angielskiego przyda się nie tylko tym, którzy planują wyjazd turystyczny, ale także tym, którzy chcą pracować w branży turystycznej: rezerwować hotele, kupować bilety, planować wycieczki itp.
  • kurs mówionego angielskiego jest niezbędny dla tych, którzy chcą nie tylko zrozumieć rozmówcę, ale także prowadzić dialog.
  • zajęcia na kursach języka angielskiego dla dzieci polegają na nauce języka w zabawnej, interaktywnej formie, która jest bliska dzieciom, a dla uczniów, pomoc w programie szkolnym i przy przyjęciu na studia. 

  SPECYFIKA PRZYSPIESZONEJ NAUKI ANGIELSKIEGO 

  Główną cechą przyspieszonej nauki języka obcego jest bogaty intensywny grafik. Kurs ekspresowy trwa średnio od półtora do czterech miesięcy i obejmuje 4-5 lekcji tygodniowo. Te zajęcia mogą być indywidualne lub grupowe.

  Dodatkowo istnieje możliwość nauki języka angielskiego online

  NA CZYM UWAGĘ WYBIERAĆ KURS INTENSYWNY 

  интенсивный английский - enguide

  Jeśli postawiłeś sobie za cel intensywną naukę języka angielskiego, zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę na kilka fundamentalnie ważnych punktów: 

  • poziom profesjonalizmu nauczycieli. Idealną opcją byłoby studiowanie z native speakerem, ale jeśli go nie ma, zwróć uwagę na dyplomy potwierdzające kwalifikacje specjalistów.
  • liczba uczniów w grupach. Jeśli w grupach jest więcej niż 8-10 osób, lepiej wybrać lekcje indywidualne.
  • posiadanie licencji uprawniającej do prowadzenia zajęć edukacyjnych.
  • odległość od miejsca wydarzenia. Przeanalizuj oddalenie miejsca nauki od miejsca pracy lub mieszkania.
  • opcje płatności za kursy intensywne - w większości przypadków pobierana jest przedpłata 100%.
  • poznaj metody nauczania i koniecznie weź udział w bezpłatnej lekcji próbnej. Ta opcja jest dostępna w większości prestiżowych szkół językowych. Na tych zajęciach poznasz nauczyciela i jego metody nauczania. 

  Tak więc przyspieszone kursy języka angielskiego pomogą Ci wspiąć się o krok wyżej i poprawić swoją wiedzę w dość krótkim czasie. Dzięki intensywnym zajęciom będziesz mógł przygotować się do wyjazdu za granicę, przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, egzaminu czy emigracji. A co najważniejsze, nawet pozytywny wynik i umiejętności zdobyte na kursach wymagają ciągłej praktyki i doskonalenia. 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz