Heart 7226 0

Gdzie w Warszawie znajdują się bezpłatne angielskie speaking cluby

Gdzie w Warszawie znajdują się bezpłatne angielskie speaking cluby

Zastanawiasz się jak wspomóc swój angielski, lecz nie masz czasu na regularną szkołę angielskiego? A może po prostu nie możesz sobie pozwolić na dodatkowy koszt którym niewątpliwie jest taka szkoła? 

 • Być może kiedyś spotkałeś się z terminem speaking club. Są to spotkania, zwykle o ustalonej tematyce, które organizowane są cyklicznie i prowadzone są w całości w języku danego klubu. Niniejszy artykuł skupia się na wersjach angielskich, lecz nie są one jedyne. Jeśli chcesz doszlifować swój angielski lub po prostu nie pozwolić aby zdolność ta „zardzewiała” - powinieneś zapisać się właśnie do takiego klubu! Oczywiście najlepsze speaking cluby posiadają w swoich szeregach native speakerów, dzięki czemu mamy styczność z językiem naturalnym, można także wtedy poznać nie tylko język, ale kulturę innych krajów.

  Oczywiście część klubów pobiera opłaty, czy to miesięczne czy za miejsce podczas spotkania, lecz nie wszystkie stosują takie praktyki. W niektórych miejscach można po prostu przyjść, zapisując się wcześniej na odpowiedniej stronie lub umawiając się telefonicznie a następnie wystarczy przyjść. Nie trzeba nic wydawać! No chyba, że spotkanie jest w kawiarni, a nas akurat najdzie ochota na ciastko ; )

  Bezpłatne angielskie speaking cluby w Warszawie (kolejność losowa).

  Speaking Elephants Toastmasters Club from Warsaw

  Duży klub językowy działający na całym świecie z filią w Warszawie. W jego zajęciach można uczestniczyć dwojako, albo jako gość albo jako pełnoprawny członek klubu. Gość klubu nie ponosi żadnych opłat z tego tytułu, lecz jego uprawnienia są ograniczone. Gość oczywiście może uczestniczyć w spotkaniach klubu i uczestniczyć w rozmowach jednak nie otrzyma on dodatkowych materiałów szkoleniowych, poczęstunku czy innych tego typu benefitów które otrzymują pełnoprawni członkowie klubu. Klub posiada własną stronę internetową po adresem

  My Language Exchange

  Portal internetowy który choć nie jest speaking clubem, pozwoli nam na stworzeniu własnego klubu. Strona pozwala na zarejestrowanie się i szukanie osoby o wybranym przez nas języku do luźnej rozmowy. Wszystko za darmo. Wystarczy wpisać miasto, następnie z jakiego języka poszukujemy native speakera i możemy przebierać w ofertach i umówić się z kimś na kawę aby porozmawiać na jakiś temat. Następnie możemy dalej rozbudować znajomość i zaprosić do swojej grupy więcej osób. Stronę znajdziecie pod adresem 

  Centrum Wielokulturowe w Warszawie

  Samo centrum nie jest speaking klubem, lecz często zaprasza angielskich native speakerów i prowadzi darmowe warsztaty z języka mówionego na których rozmawia się na wcześniej określony temat. Czasami takie jedno spotkanie przeradza się w cykliczne spotkania, jeśli jest wystarczająco dużo chętnych. Warto często odwiedzać stronę w poszukiwaniu takich wydarzeń. Dodatkowo od 19 lutego 2019 rusza kolejna edycja darmowych lekcji angielskiego w formie luźnych pogadanek – czyli praktycznie speaking club ; ) adres strony.

  Ukraiński dom w Warszawie

  Nie tylko Polacy chcą uczęszczać do klubów. Ukraiński dom w Warszawie od 18 lutego 2019 prowadzi własny speaking club. Teoretycznie jest on przeznaczony dla obywateli Ukrainy, lecz nic nie stoi na przeszkodzie aby inni obywatele uczęszczali do takowego klubu, każdy jest przyjmowany a członkostwo jest darmowe. W końcu jak najlepiej testować swój język obcy jak nie z kimś z innego kraju? Oczywiście ktoś nie znający ukraińskiego może mieć problem z rejestracją przez stronę internetową, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby pofatygować się osobiście. Będąc już w klubie, i tak każdy będzie rozmawiał po angielsku adres strony.

  Ambasada USA w Warszawie Klub Języka Angielskiego (AELC) 

  Obecnie ambasada USA w Warszawie nie prowadzi swojego zwyczajowego klubu rozmówek angielskich (ostał się tylko klub w Krakowie) lecz ostatnio wspominali na swojej oficjalnej stronie o możliwości reaktywowania klubu. Na pewno byłaby to dobra okazja do potrenowania swojego języka, oraz pretekst do odwiedzenia ambasady USA. Obecne plany zakładają reaktywację klubu w okolicach czerwcach, lecz nic nie jest pewne. Jeśli ktoś jest zainteresowany musi uzbroić się w cierpliwość i na bieżąco sprawdzać zmiany na stronie ambasady.

  Warszawa jest dużym miastem i możliwe, że znajduje się tam więcej potencjalnych klubów trenujących zdolności posługiwania się językiem angielskim. Powyższa lista pomija wszystkie kluby które są płatne, a takich jest jeszcze więcej. Lecz nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek.

  Czy warto uczęszczać do speaking clubu? Zdecydowanie tak. Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi dacie im szansę, zwłaszcza, że wiecie gdzie szukać oraz, że nie kosztuje to nic poza waszym czasem.

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz