Heart 1788

Filmy w języku angielskim: zasady skutecznego oglądania

Filmy w języku angielskim: zasady skutecznego oglądania

Oglądasz filmy i programy telewizyjne w języku angielskim, ale nie zauważyłeś jeszcze poprawy swoich umiejętności językowych? Jak sprawić, by takie poglądy były jak najbardziej skuteczne w nauce języka? Oferujemy kilka wskazówek. 

 • Słuchanie i rozumienie mowy obcej jest jedną z wymaganych umiejętności językowych niezbędnych do pełnej komunikacji. Możesz rozwinąć tę umiejętność, jeśli jesteś w odpowiednim środowisku językowym. Jeśli nie, możesz go stworzyć dzięki filmom w języku angielskim.

  Aby oglądanie filmów w języku angielskim było nie tylko dla Ciebie przyjemne, ale również produktywne, postaraj się je odpowiednio zorganizować. 

  Jak wybrać film? 

  • Film powinien Cię zainteresować, chyba że oczywiście chcesz całkowicie zniechęcić się do oglądania filmów w oryginalnym języku.
  • Lepiej wybrać film, który już widziałeś w języku rosyjskim i zapamiętać jego fabułę. W ten sposób będziesz prowadzony w wydarzeniach, będziesz w stanie zrozumieć większość replik bohaterów.
  • Spróbuj wybrać film, w którym postacie rozmawiają o codziennych tematach. Do początkowych wyświetleń odpowiednie są komedie, filmy rodzinne i kreskówki. Słownictwo takich filmów nie jest nasycone terminami, ale jest bogate w idiomy potocznej mowy.
  • Uważaj na filmy o tematyce profesjonalnej, fabularnej lub akcji. Dwie pierwsze opcje nie są zbyt dobrym wyborem, ponieważ twój mózg może gotować się na liczbie terminów lub słów, które nie istnieją w prawdziwym języku, a dzięki ostatniej opcji nauczysz się kilku mocnych słów, że główny bohater nagrodzi swoich przeciwników, ale jego elokwencja może to zrobić wyczerpać. 

  Jak obejrzeć film?

  Z napisami lub bez? Z angielskimi napisami lub rosyjskim? Trudne pytania, brak konkretnych zaleceń. Jeśli masz pewność co do kilku fraz w języku angielskim i słownictwa z czasów szkolnej ławki - głosuj na rosyjskie napisy. Zwłaszcza jeśli nie widziałeś tego filmu wcześniej.

  Jeśli możesz bezpiecznie targować się za granicą w sklepie z pamiątkami, ale nadal nie jest to spotkanie biznesowe lub prezentacja w języku angielskim, spróbuj obejrzeć film z angielskimi napisami.

  Jeśli mówisz biegle po angielsku, fakt, że przeczytałeś artykuł do tego momentu, jest nieco zaskakujący. Wybierz film według własnego gustu, z napisami lub bez - to, o czym mówisz, w każdym razie zrozumiesz. Oglądanie filmów pomoże ci utrzymać się w dobrej formie. 

  Lepiej oglądaj filmy odcinkami - od 5 do 20 minut. W takim przypadku programy telewizyjne z 20-minutowymi programami są idealnym wyborem. Zapisz słowa, których nie znasz, oglądaj odcinki, których nie rozumiałeś kilka razy.

  Oglądaj film w towarzystwie przyjaciół - z nimi możesz omówić fabułę, znaleźć niezrozumiałe chwile, słowa i zwroty. Dyskusja powinna również odbywać się w języku angielskim. 

  Życzymy miłych widoków i sukcesów w nauce języka angielskiego! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz