Heart 948

Co zrobić, jeśli zapomniałeś angielskiego słowa?

Co zrobić, jeśli zapomniałeś angielskiego słowa?

Zapomnij o słowie, nawet najprostszym, jest zwykle sytuacja dla tych, którzy starają się uczyć angielskiego lub innego języka obcego. Co zrobić, jeśli nie wiesz lub nie pamiętasz słowa angielskiego we właściwym czasie? 

 • Zapomnij o słowie, nawet najprostszym, jest zwykle sytuacja dla kogoś, kto dokłada starań, aby nauczyć się angielskiego lub innego języka obcego. Najczęściej zdarza się to w najbardziej niewłaściwym momencie: Kiedy komunikujemy się z rodzimymi użytkownikami języka angielskiego lub członkami klubu konwersacyjnego. Co zwykle robimy w takich sytuacjach? Cisza, bujna, trudne do zrozumienia dźwięki, przenieść się do języka migowego lub po prostu mówić słowo w języku ojczystym. W tym artykule powiemy Ci, co zrobić, jeśli nie możesz wycisnąć jednego słowa w języku angielskim, ale powiemy, że coś jest konieczne. 

  Porada №1. Używaj ogólnych słów i zwrotów 

  Nie pamiętasz słowa chamomile (rumianek)? Powiedz wspólne słowo dla każdego kwiatu flower

  Porada №2. Podaj przykłady 

  Nie pamiętasz słowa furniture (meble)? Wystarczy wymienić kilka elementów wyposażenia pokoju: table, chair, bookcase (stół, krzesełko, księgarnia). 

  Porada №3. Użyj synonimów 

  Ta strategia jest dobra, jeśli nie pamiętasz przymiotnika, rzeczownika, a nawet czasownika. Na przykład zamiast słowa tiny (malutki) można powiedzieć very small (bardzo małe). 

  • to accept – to get, to take, to obtain
  • honorable – honest, noble, reliable
  • publication – writing, reporting, publishing

  Porada №4. Użyj antonimów 

  Czy mam powiedzieć fat (grube), a pamiętasz tylko thin (cienkie)? Śmiało powiedzieć he is not thin! Ta wskazówka, podobnie jak poprzednia, jest szczególnie przydatna w przypadku przymiotników i rzeczowników. Oto kilka innych przykładów: 

  cloudy not clear/not sunny/not bright
  ending not beginning
  cruel, nasty not kind 

  Porada №5. Użyj zdań podrzędnych (relative clauses)

  Z ich pomocą możesz opisać osobę, obiekt, zjawisko i wszystko inne. Słowo fridge (lodówka) wiruje na języku, ale nie idzie do głowy? Spróbuj powiedzieć coś takiego, it is a place where people keep their food

  Porada №6. Opisz funkcję obiektu, zjawisko, które chcesz powiedzieć 

  Czy zapomniałeś słowa corkscrew (korkociąg)? Powiedz nam o celu tego produktu: it is used for opening wine bottles

  Porada №7. Podaj przykłady blisko wymaganego słowa 

  Jeśli nie znasz słowa lorry (ciężarówka), spróbuj wyjaśnić to w ten sposób: it is kind of big car.

  Powiedzieliśmy wam o siedmiu sposobach zastąpienia niewygodnej ciszy niewerbalną komunikacją lub wyjaśnieniami w języku rosyjskim. Wskazówki pomogą Ci stać się bardziej pewni komunikacji w języku angielskim nie tylko z członkami klubu konwersacyjnego, ale także z zagranicznymi przyjaciółmi lub partnerami w pracy. Jest to konieczne tylko, aby trochę przećwiczyć, aby zastąpić słowa, które zapomniałeś lub jeszcze nie nauczyłem się, przy użyciu sugerowanych metod. 

  Dlaczego tak ważne jest, aby coś powiedzieć, ale mówić? 

  Opuszczają więc strefę komfortu, co oznacza, że uczą się samodzielnie znaleźć drogę wyjścia z trudnych sytuacji. W takich okolicznościach szczególnie skutecznie bada się języki obce. Nie bój się mówić niczego zbyt prostego lub ogólnego słowa: Zrozumiesz i powiesz odpowiednią opcję, a będziesz pamiętać i wypełnić swoje aktywne słownictwo innym słowem. 

   Życzymy powodzenia w nauce angielskiego!;)

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz