Heart 877

Bajki w języku angielskim dla dzieci w wieku od 3 lat: Najlepsze pisarzyki, historie, wskazówki

Bajki w języku angielskim dla dzieci w wieku od 3 lat: Najlepsze pisarzyki, historie, wskazówki

Czy śmiałeś o swoim dziecku uczyć się języka obcego od najmłodszych lat? Stwórz dla niego środowisko językowe. Pomożesz w tej piosence i, oczywiście, bajki. 

 • Angielski dla najmłodszych 

  Czy śmiałeś o swoim dziecku uczyć się języka obcego od najmłodszych lat? Stwórz dla niego środowisko językowe. Pomożesz w tej piosence, bajki i, oczywiście, bajki. Nawet jeśli dziecko nie rozumie dziesiątej części nowych, nieznanych słów, pamita, jak te słowa są wymawiane, uczy się łączyć je z prawdziwymi przedmiotami, zapamiętuje zwroty i zwroty.

  Jasne książki z rysunkami i baśniami czytane na głos w języku angielskim pomogą stworzyć dziecku atmosferę twórczego i ciekawego uczenia się angielskiego. Ale z jakimi książkami możemy zacząć?

  W trzech dziecko jest mało prawdopodobne, aby natychmiast zrozumieć, co czytasz mu w języku angielskim, ale jeśli lubi rytm tekstu i jasne zdjęcia książki - będzie zainteresowany. Może ta książka stanie się jego ulubionym, co oznacza, że będziesz musiał przeczytać ją co najmniej kilkuset razy. Po kilku odczytach dziecko uczy się rozróżniać znaki, powtarzać ich linie i najjaśniejsze wyeksponowania. W związku z tym wybór książki powinien być dokładnie zbliżył. 

  Zawiera książki dla najmłodszych: 

  • Prosty wykres. Nie będzie to trudne dla dziecka do śledzenia wydarzeń i dużej liczby znaków. Lepiej, jeśli jest to historia z dwoma lub trzema postaciami i jeden odcinek ich życia.
  • Żywe znaki. Nie chodzi tylko o piękne rysunki w książce. Postać musi przyciągnąć dziecko z jego opisem, liniami, nawet ciekawym imieniem.
  • Rymuje. Lepiej jest, gdy rymuje się tekst. Tak więc dziecko bardzo szybko zapamiętuje linie i opowie historię sercem, co oznacza - trenować wymowy.
  • Wysokiej jakości słownictwo. Znaki powinny mówić prostym, krótkim słowem, najczęściej używanym w przemówieniu ustnym.
  • Dobre zakończenie. Bajka powinna być dobra, bez ostrych zwrotów akcji, tak aby dziecko miało dobre wrażenie na niej. 

  Pisaki dla niemowląt 

  Dr. Seuss. The Cat in the hat 

  Доктор Сьюз «Кот в шляпе» на английском

  Lekarz Suze jest amerykańskim rysownikiem, który jest najbardziej znany z bajek swoich dzieci. Jego słynny «kot w kapeluszu» pojawił się niemal przypadkiem: Autor zaproponował napisać książkę z 250 najczęściej używanych angielskich słów. Czy można stworzyć interesującą historię w tak ciasnej ramce? Lekarz Soos udał się. Twoje dziecko bardzo szybko nauczy się bajki, ponieważ jest ona rymowana, co oznacza, że w leksykonie pojawi się 250 nowych słów. Żywe ilustracji, śmieszne kot, Nick i Sally - bohaterowie historii - na pewno spodoba się Twojemu dziecku. Później pamiętaj, aby przeczytać opowieści pisarskie. 

  Julia Donaldson. The Gruffalo

  Джулия Дональдсон «Груффало» на английском

  Julia Donaldson stworzyła historię o strasznym potworem Gruffalo i przebiegłej myszki, która może znaleźć drogę wyjścia z każdej sytuacji. Miliony młodych czytelników upodobało się tej historii. Mysz opisuje dzikiego potwór leśny w szczegółach, aby przestraszyć wszystkich drapieżników - lisa, sowa i węża. Radując się z jego wynalazku, mysz boli się do domu i spotyka prawdziwego Gruffalo. Dzieci pokochają żywe rysunki i ciekawe przygody małej myszy. Repliki postaci z bajek są szybko zapamiętane. 

  Joseph Rudyard Kipling. Just So Stories

  Редьярд Киплинг «Just So Stories»

  Rudyard Kipling napisał tę serię bajek inspirowanych podróżą do Afryki. Napisał opowieści o swoich dzieciach, które później zostały nagrane i opublikowane. Interesującym elementem każdej historii jest to, że niektóre słowa pisarki zapożyczone ze słownictwa dziecięcego: Na przykład «twirly-whirly» - neologizm dziecięcy ze słów «to twirl» i «to whirl» ( «rogal» i «spin»). Opowieści o kocie, który szedł na własną rękę i odważny zwycięzca kobry Ricky-Tiki-Tavi, będą atrakcyjne dla Ciebie i Twojego dziecka. 

  Życzymy powodzenia w nauce języka! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz