Heart 297 0

Аngielskojęzyczny magazyn non-fiction dla miłośników science fiction Omni

Аngielskojęzyczny magazyn non-fiction dla miłośników science fiction Omni

Nauka, technika, sztuka, kultura, design, fantastyka, metafizyka - a to nie jest cała lista tego, co można znaleźć na łamach popularnonaukowego czasopisma Omni. Zanurz się w świecie fantasy w języku angielskim! 

  • Nauka, technika, sztuka, kultura, design, fantastyka, metafizyka - a to nie jest cała lista tego, co można znaleźć na łamach popularnonaukowego czasopisma Omni. Zanurz się w świecie fantasy w języku angielskim - Omni otworzył dostęp online do swoich archiwów! 

    Kilka słów o magazynie 

    Научно-популярный журнал Omni

    Redaktorzy czasopisma starają się badać świat nie tylko naukowo, starają się stworzyć publiczność marzących czytelników. Wiele artykułów w czasopismach nie może być przypisanych do konkretnej dziedziny działalności, każda publikacja dąży do zbadania określonego zjawiska lub tematu ze wszystkich stron, łącząc w swoim badaniu historię i matematykę, fizykę i literaturę, sztukę i naukę oraz parapsychologię. Fantastyczne historie, artykuły naukowe, ilustracje, wywiady ze znanymi badaczami – to wszystko przedstawi Wam Omni. 

    Historia publikacji 

    Magazyn ukazuje się od października 1978 w Wielkiej Brytanii i USA. W 1986 roku po raz pierwszy powstało internetowe wydanie magazynu. Koncepcja magazynu opiera się na badaniu faktów naukowych i zjawisk paranormalnych, analizie wszystkiego, co nieznane, tajemnicze i niewytłumaczalne. Pismo od początku swojej publikacji było oryginalną mieszanką science i fiction. Wywiady z czołowymi naukowcami na łamach magazynu mogłyby współistnieć z fantastycznymi opowieściami i artykułami o zjawiskach paranormalnych. 

    Stephen King i George Martin – na stronach publikacji

    Kiedyś Orson Scott Card, William Gibson, George R.R. Martin, William S. Burroughs, Joyce Carol Oates, Jonathan Carroll, Julio Cortazar, Stephen King opublikowali swoje historie w magazynie. Omni ukazało się dla młodych umysłów: studentów i studentów, skierowane było do konkretnej grupy odbiorców: wykształconej, ale niewytrenowanej młodzieży.

    W 1998 r. magazyn wyszedł z druku, nie zdobywając swojego miejsca pod słońcem w walce z Discover i podobnymi publikacjami. W 2003 roku archiwa internetowe magazynu zostały usunięte z Internetu. Od 2013 roku wystartował nowy projekt „Omni Reboot”, otwarto internetowe archiwum wszystkich wydań magazynu od 1978 roku. Odkryj niesamowity świat Omni! 

    Archiwa można znaleźć tutaj. 

    Korzyści z czytania magazynu Omni dla uczących się języka angielskiego: 

    • czytanie materiałów popularnonaukowych zwiększa zasób słownictwa.
    • mowa magazynu jest jasna, logicznie zbudowana, zwięzła.
    • jeśli jesteś miłośnikiem science fiction, trudności z tłumaczeniem tekstu nie powstrzymają Cię.
    • można dowiedzieć się, co pisano w USA i Wielkiej Brytanii w latach 80. o nowych odkryciach naukowych.
    • fantastyczne historie prezentowane na łamach magazynu - niewielki tom, który ułatwi Wam zapoznanie się z tekstem w języku angielskim. 

    Nie przegap swojej szansy na zanurzenie się w skarbnicy badań Omni! 

  • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

    Komentarze


      Dodaj komentarz