Heart 317 0

Angielski brytyjski: Lista serii, które należy obejrzeć

Angielski brytyjski: Lista serii, które należy obejrzeć

Jeśli chcesz nauczyć się lub wzbogacić swój angielski brytyjski, nie najmniej roli w tym procesie może grać brytyjskiej serii. Na które z nich warto się przyjrzeć? 

 • Jeśli chcesz nauczyć się lub wzbogacić swój angielski brytyjski, nie najmniej roli w tym procesie może grać brytyjskiej serii. Na które z nich warto się przyjrzeć? 

  «Extra English»

  Британский сериал «Extra English»

  Angielski brytyjski dla początkujących. It jest z tej serii powinien rozpocząć wprowadzenie do świata kina anglojęzycznego. 

  «My Family»

  Британский сериал «My Family»

  To seria zabawy o życiu Ben stomatoł i jego rodziny. Jego żona Susan uwielbia kontrolować wszystkie aspekty życia swoich bliskich, Ben często znajduje się w śmiesznych i absurdacyjnych sytuacjach, a dzieci pozostają śmieszne i kochające dla swoich rodziców. Angielski w codziennych sytuacjach, krótkie linie, dużo humoru - to zalety tej serii. 

  «Yes, Minister» 

  Кадр из британского сериала «Yes, Prime Minister»

  Seria dla miłośników dobrego angielskiego humoru. Piękny język, wyraźne repliki postaci, wdzięczny sarkazm, absurdaliczne sytuacje. Seria skupia się na sekretarz Departamentu Spraw administracyjnych, a mianowicie jego pracy i życia osobistego. Większość żartów z serii opiera się na manipulacji ministra przez jego podwładnych i jego żonę. 

  «Downton Abbey»

  Кадр из британского сериала «Downton Abbey»

  Początek XX wieku ze wszystkimi jego urokami i funkcjami: Pojawienie się elektryczności domowej, telefonów, samochodów i innych uroków postępu technologicznego. Brytyjska atmosfera minionego wieku została odtworzona z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów. Seria nadaje się do dogłębnej nauki języka angielskiego, ponieważ bohatery serii najczęściej używają słownictwa sprzed wieku. Dlatego, aby obejrzeć serię w oryginalnym języku i skutecznie poprawić swoje umiejętności językowe, musisz mówić średnio zaawansowany i wyższy angielski. 

  «The Office»

  Британский сериал «The Office»

  Tylko brytyjski, a nie amerykański. Jak ustalić, czy wersja brytyjska? Jeśli widzisz Martina Freemana na ekranie, bądź fajny, obserwujesz to, co trzeba zobaczyć. Seria ta jest bardzo przydatna jako źródło żywy wyraz do nauki słownictwa zawodowego pracownika biurowego. 

  «Sherlock»

  Кадр из британского сериала «Sherlock»

  Seriale nakręcane na podstawie prac o genialnej detektywie Holmes - wielu wspaniałych. Kryterium pozostaje takie samo - Martin Freeman. Jeśli jest na ekranie, wybrałeś brytyjską wersję historii Sherlock. Seria przeznaczona jest dla fanów Arthur Conan Doyle, którzy mówią po angielsku na dość wysokim poziomie. Z książki ma bardzo mgliste punkty kontaktowe, ale wykres i dialog znaków, a same znaki są mało prawdopodobne, aby pozwolić Ci uciec od ekranu. 

  Temat detektwistyczny kontynuuje historie prawdziwej królowej Detektywistycznej – Agatha Christie: 

  «Miss Marple»

  Кадр из британского сериала «Miss Marple»

  Seria dotyczy uroczej i pozornie nieszkodliwej starszej kobiety, która uwielbia zagadki i tajemnice oraz zauważa najdrobniejsze szczegóły tego, co się dzieje. 

  «Hercule Poirot»

  Кадр из британского сериала «Hercule Poirot»

  It to brytyjski program telewizyjny, którego nie mogliśmy pomóc, ale pamiętamy, ponieważ mówimy o Agatha Christie. Elegancki belgijski detektyw rozwiąże każde przestępstwo, niektóre teatrics jego zachowania, a w szczególności - sposób mówienia tylko przyciąga publiczność. 

  «Jeeves and Wooster»

  Британский сериал «Jeeves and Wooster»

  Historia brytyjskiego aristocrata i jego walta. Seria bazuje na historiach firmy P.G. Woodhouse. Przedstawiciel brytyjskiej «Złotej młodzieży» Bertie Wooster, który nie wyróżnia się genietnym umysłem, ale jest prawdziwym szlachetnym dżentelmenem, uczy się przygód ze swoimi przyjaciółmi. Aby wydostać się z nich nieszczęśliwi aristocrats bez konsekwencji dla ich reputacji jest możliwe tylko dzięki geniuszowi valet Jeeves. 

  Miło mi zobaczyć! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz