Heart 849

5 typowych błędów w nauce angielskiego

5 typowych błędów w nauce angielskiego

Dziś opowiemy Ci o pięciu najczęstszych błędach w nauce języka angielskiego i sposobach ich unikania. 

 • Nie jest łatwo nauczyć się języka obcego. It jest jeszcze trudniejsze, jeśli się złapał w «język» haczyki.

  Uważa się, że fałszywe jest to, że ludzie «z dwoma szkolnictwem wyższym» język obcy jest łatwiejszy do nauczenia się. Niewątpliwie „naukowcy” w arsenale mają wiedzę na temat strategii samego procesu uczenia się. Jednak większość asystentów w nauczaniu języków to nawyki, dyscyplina i ich własne pragnienie wiedzy.

  Spójrzmy na pięć najczęstszych błędów w nauce języków obcych i postarajmy się z nimi poradzić. 

  Nie słuchasz zbyt wiele! 

  Błędem jest myśleć, że podstawy każdego języka zaczynają się od pisania jego podstaw w notatniku. A jak dziecko przyzwyczaiło się do języka? Przyszły członek społeczeństwa w wieku jednego roku nie ma do tego narzędzi. Wszystko jest proste: Dzieci uczą się reprodukować język poprzez słuchanie i powtórne słuchanie dźwięków. Kończymy: Uczeń języka obcego powinien dużo słuchać („ćwicz ucho”), aby się uczyć. Wzmocni to nabyte słownictwo, rozszerzy je, a co najważniejsze - pomoże rozpoznać i zrozumieć językową klisze, wyrażenia.

  Słuchanie to komunikatywna umiejętność naszego codziennego życia. Jednakże, jeśli nie mieszkasz za granicą lub nie uczestniczyłeś w kursach językowych specjalizujących się w rozwoju specjalnych kanałów percepcji informacji, mogą wystąpić trudności ze szkoceniem tej umiejętności. Co może być rozwiązaniem? Poszukaj muzyki, podcastów, programów telewizyjnych i filmów w języku, w którym się uczysz, a także słuchaj, słuchaj! Słuchaj tak często, jak to możliwe. 

  Brak zainteresowania 

  W procesie uczenia się języka obcego odgrywa ważną rolę w odniesieniu do badanego języka.

  Już w 1970 r. wielojęzyczność z Kanady przeprowadziła badania i stwierdziła, że studenci zainteresowani kulturą, do której należy język, są znacznie bardziej postępowi niż inni. Tacy studenci są bardziej otwarci na język, a co najważniejsze, bardziej otwarci na kontakt z rodzimymi mówcami. 

  Brak cierpliwości 

  Językoznawcy ustanowili, im mniej cierpliwości ma uczeń, tym więcej będzie musiał «walczyć» z językiem.

  Nauka języka pociąga za sobą wiele niepewności i dwuznaczności. Uczniowie spotykają się z codziennymi nieznanymi słowami, niewyjaśnionymi zjawiskami językowymi, niezdolne do logicznego wyjaśnienia zasad. I trzeba zapamiętać to wszystko!

  Patrząc na słownik na każdym spotkaniu z nieznanym słowem, zamiast próbować zrozumieć znaczenie z kontekstu, będziesz w ciągłym napięciu i dezorientacji. Dopóki nie osiągniesz łatwości percepcji językowej, tak jak w przypadku rodzimych mówców, będziesz mieć do czynienia z niepewnością, niepewnością, podrażnieniem. Po prostu rzucasz język. Nie jest to łatwe zadanie, ale musi zostać ono rozwiązane. Małe ćwiczenia pomogą: Wybrać piosenkę, wiersz, dowolny tekst w języku, który ma być przestudiowany i praktykować określenie istoty pisma, bez względu na to, ile nieznanych słów jest zawartych. 

  Wybór jednej metody 

  Niektórzy uczniowie czują się świetnie wybierając ćwiczenia «słuchać i powtarzać», inni lubią wykonywać ćwiczenia z książki gramatycznej. Oba podejścia są dobre. Ale popełniasz ogromny błąd, polegając na tylko jednej zadowalającej dla Ciebie metodzie. Studenci, którzy używają różnych metod nauki języka, rozwijają i praktykują różne umiejętności, są w stanie rozważyć koncepcję z różnych stron, aby poczuć subtlety. A co najważniejsze, nigdy nie utkną w żadnym pytaniu.

  Wybierając szkoę językową, kursy i ośrodki, uczeń powinien zwrócić uwagę na program kursu, wybrać taki, który pozwoli Ci trenować wszystkie cztery umiejętności językowe: Czytanie, pisanie, słuchanie (słuchanie i słuchanie) i mówienie. W samostudiach, połączyć drukowanie, audio i wszelkiego rodzaju programów językowych i aplikacji. 

  Strach 

  Bez względu na to, jak dobrze osoba może pisać w obcym języku, czasowniki koniugatu, zaliczyć testy językowe. Aby nauczyć się, rozwijać i naprawdę używać języka, który jest badany, musisz porozmawiać!

  Jest to etap, w którym uczniowie boją się wypowiadać, gdy poczucie nieśmiałości lub niepewności kryje całą ciężką pracę wykonywaną podczas nauki języka. W kulturach wschodnich, gdzie ukrywanie twarzy jest wielką wartością, nauczyciele języka angielskiego jako języka obcego zazwyczaj skarżą się, że pomimo lat nauki języka, uczniowie nadal nie mówią. Zbyt boją się wstydzić w gramatykę lub popełnić błąd wymowy, boją się wszystkiego, co może je wprowadzić w błąd.

  W rzeczywistości takie błędy usuwają wszystkie granice, pomagają przezwyciężyć bariery językowe, pod warunkiem, że błędy zostaną skorygowane przed ich zakorzenieniem. Im więcej uczniów mówi, tym szybszy jest postęp. 

  Życzymy powodzenia w szkoleniu! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz