Heart 263 0

5 kroków, które należy wykonać, aby przygotować się do wywiadu w języku angielskim

5 kroków, które należy wykonać, aby przygotować się do wywiadu w języku angielskim

Jak przygotować się do wywiadu w języku angielskim i usłyszeć pożądane «You are hired»? 

 •  Jak przygotować się do wywiadu w języku angielskim i usłyszeć pożądane «You are hired»? 

  Wywiad nie jest egzaminem, ale raczej ważnym testem w życiu, zwłaszcza wywiadem w języku angielskim. Jedyne prawidłowe odpowiedzi na pytania w tej sytuacji nie mogą być, ale kierownik personelu każdej firmy oczekuje od wnioskodawcy wysłuchania pewnych informacji, które podejmą decyzję na rzecz tej ostatniej. Aby uzyskać pracę swoich snów, należy zwrócić uwagę na przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej. 

  Krok 1. Dowiedz się więcej o pracodawcy 

  Nie jest to konieczne tylko, aby wiedzieć, czy chcesz pracować w tej firmie, ale także wiedzieć, co pisać w życiorysie, co dokładnie z osobistych i zawodowych cech może zainteresować pracodawcę. Wiedząc, w czym pracuje firma, kim są jej bezpośredni konkurenci, jakie wymagania stawiane są pracownikom firmy, będziesz wiedziec, co należy powiedzieć w wywiadzie i co nie powinno być wspomniane.

  Krok 2. Przygotuj odpowiedzi na standardowe pytania 

  Z reguły wywiady zadają szereg standardowych pytań. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że kierownik działu kadr spodziewa się, że usłyszy te same standardowe i przewidywalne odpowiedzi na standardowe pytania. Nie tak jest. Spróbuj zastanowić się, jak odpowiedzieć na często zadawane pytania w wywiadzie, aby nie powodować nudzi na twarzy menedżera, który przeprowadzi rozmowę, powtórzyć niezbędne słownictwo. 

  Krok 3. Zastanów się nad osobistą prezentację 

  Podczas rozmowy kwalifikacyjnej może zostać poproszona o przedstawienie swoich osobistych lub zawodowych cech. I będą oceniane nie tylko to, co mówisz lub robisz, ale także to, jak prezentujesz się. Skup się na swoich kompetencjach i sukcesach, nie tylko na osiągnięciach, ale także na tym, jak to zrobiłeś i co planujesz zrobić dalej. 

  Krok 4. Przygotuj pytania, które zamierzasz zadać w wywiadzie 

  Brak pytań, zbyt wiele pytań, nie jest dobrym wskaźnikiem. Zadaj 1-2 naprawdę ważnych pytań dotyczących firmy. Nie pytaj o rolę, jaką będziesz odgrywać w firmie, ponieważ będzie wrażenie, że nie masz zbyt dużo zrozumienia istoty pracy w firmie, i nie zaleca się, aby być zainteresowany płacą, warunkami życia. Pytania te staną się istotne podczas negocjacji kontraktowych - i to jest kolejny etap po udanym wywiadzie. Sprawdź prawidłowe sformułowanie pytań.   

  Krok 5. Ćwicz odpowiadanie na pytania 

  Możesz spróbować odpowiedzieć na pytania do przyjaciół lub rodziny - pomoże Ci natychmiast zauważyć możliwe błędy, uzyskać Radę. 

  Życzymy powodzenia! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz