Heart 191 0

Trudne i łatwe sposoby nauki angielskich słów

Trudne i łatwe sposoby nauki angielskich słów

Czy trudno jest nauczyć się angielskich słów? Początkujący odpowie na to pytanie To jest trudne. Uczenie się słów to zadanie wymagające regularnej ciężkiej pracy. Osoba z dobrym dowództwem języka będzie twierdzić, że słowa są łatwe do nauczenia. Dlaczego w odpowiedziach jest taka różnica? Te dwie osoby - początkujący i zaawansowany językoznawca - uczą się słów na różne sposoby. 

 • Czy trudno jest nauczyć się angielskich słów? 

  Początkujący odpowie na to pytanie To jest trudne. Słowa są wiele, mają różne znaczenia, nie jest łatwo je zapamiętać. Uczenie się przez słowo to zadanie wymagające regularnej, ciężkiej pracy.

  Osoba z dobrym dowództwem języka będzie twierdzić, że słowa są łatwe do nauczenia. Im więcej czytasz, słuchasz, piszesz i mówisz w języku, tym więcej nauczysz się słów. Nie możesz podejmować żadnych wysiłków, po prostu regularnie oglądać program telewizyjny w języku angielskim, a słownictwo wzrośnie samo w sobie.

  Dlaczego w odpowiedziach jest taka różnica? Te dwie osoby - nowicjusz i zaawansowany językoznawca - uczą się słów na różne sposoby, nazywajmy je trudnymi i łatwymi. 

  Trudny sposób na nauczenie się słów 

  Kiedy musisz nauczyć się 20 słów do lekcji w szkole, to jest to trudny sposób. To, że pamiętasz słowa świadomie, celowo. Na przykład, bierzemy listę słów, piszesz je na kartach i powtarzać je jeden po drugim, aż je pamiętasz.

  Nawiasem mówiąc, bardzo mały procent słów Twojego języka ojczystego również zapamiętany w trudny sposób, na przykład, definicje i terminy z podręczników szkoowych, które trzeba było nauczyć. 

  Zawodowcy w trudny sposób: 

  • w krótkim czasie można nauczyć się wielu słów;
  • możesz wybrać słowa do nauki, wybierając najbardziej potrzebne (użyteczne);
  • istnieje wiele sposobów i programów, które ułatwiają tę pracę. 

  Wady: 

  • słowa zostaną szybko zapomniane, jeśli nie będą się powtarzać;
  • należy dołożyć starań. 

  Łatwy sposób na naukę słów 

  W ten sposób nauczyłeś się większości swojego języka ojczystego. Metoda polega na nieświadomie pamiętywaniu słów, w procesie czytania, słuchania, komunikowania się.

  Czytanie i słyszenie odgrywają szczególnie ważną rolę. Jeśli dużo czytasz i regularnie czytasz po angielsku, oglądaj filmy, seriale telewizyjne, wiadomości bez tłumaczenia, słownictwo zostanie uzupełnione przez siebie. 

  Zalety łatwego sposobu :

  • Nie nauczysz się słów, ale po prostu oglądać telewizję lub czytać na własną przyjemność;
  • słowa wyuczone w kontekście są znacznie lepiej zapamiętane. 

  Wady łatwego sposobu :

  • dla początkujących metoda ta nie jest dostępna, nawet do czytania/słuchania prostych tekstów potrzeba przynajmniej podstawowego słownictwa i wiedzy z zakresu gramatyki, w przeciwnym razie nauka słów w łatwy sposób, pocieranie się niezrozumiałym tekstem, będzie jeszcze trudniejsze niż trudne;
  • aktywne czytanie i słuchanie słownictwa powoli się uzupełnia, trzeba dużo czytania i słuchania. 

  Wniosek: 

  Trudne i łatwe sposoby uczenia się słów nie konkurują ze sobą. Na początkowym etapie musisz nauczyć się najczęściej spotykanych słów - jest to trudny sposób.

  Później należy zwrócić większą uwagę na czytanie i przesłuchanie w języku angielskim, pisanie i praktykę ustną, dodając do zasobu słów w łatwy sposób. 

  Życzymy powodzenia w nauce języków! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz