Heart 200 0

Seria Law & Order: prawniczy angielski, fascynująca fabuła, żywe przykłady pracy prokuratora i prawnika

Seria Law & Order: prawniczy angielski, fascynująca fabuła, żywe przykłady pracy prokuratora i prawnika

Jeśli potrzebujesz zwiększyć swój angielski prawnicze, oglądanie profesjonalnych serii jest świetnym pomysłem. Najważniejsze jest wybranie odpowiedniej serii. 

Jeśli potrzebujesz zwiększyć swój angielski prawnicze, oglądanie profesjonalnych serii jest świetnym pomysłem. Najważniejsze jest wybranie odpowiedniej serii. Aby wzbogacić słownictwo terminami prawnymi, oferujemy serię «Law & Order». 

Kilka słów o serialu 

Po pierwsze, seria jest mega sukcesem: 20 sezony, miliony widzów, międzynarodowe adaptacje, gry wideo oparte na serii, nagrody wszelkiego rodzaju, w tym «Emmy» - wszystko to mówi, że będziesz zainteresowany, aby śledzić wydarzenia «Law & Order». 

Po drugie, fabuła oparta jest na historii o policjantach z wydziału zabójstw w Nowym Jorku i prokuratorach. Obie grupy przedstawicieli prawa ścigają przestępców najpierw na ulicach miasta, a następnie w sądzie. Dzięki temu będziesz miał okazję poprawić swoje rozumienie ze słuchu nowojorskiego slangu ulicznego i oficjalnego przemówienia biznesowego, nasyconego terminami prawniczymi i zwrotami. 

Korzyści z serii:

 • Law & Order to seria proceduralna. A to oznacza, że ​​każdy odcinek to osobna historia, więc możesz zacząć oglądać od dowolnego sezonu.
 • Serial oparty jest na prawdziwych wydarzeniach, przedstawia sytuacje, które miały miejsce w postępowaniu sądowym lub przedprocesowym.
 • Aktorzy to native speakerzy, ich mowa jest dość wyraźna i ekspresyjna.
 • Przykładów wystąpień obrońców i prokuratorów w sądzie jest wiele.
 • Bardzo zróżnicowane słownictwo zawodowe. Można śledzić wydarzenia i dyskusje ze śledztwa prowadzonego przez detektywów, dyskusje w prokuraturze o akcie oskarżenia, procesy. 
 

W ciągu 20 lat kręcenia filmu seria pokazała wiele zbrodni na ulicy Nowego Jorku, cechy systemu prawnego USA, przykłady luk w systemie żeglugi. W serii poruszone zostały tematy z zakresu przestępczości, motywów dla szeregowych zabójców i korupcji w instytucjach rządowych. Law & Order to klasyka gatunku przestępczego. 

Bądź bardzo ostrożny, jeśli wiesz o swoim pragnieniu tego rodzaju filmów, w przeciwnym razie nie będziesz mógł oderwać się od ekranu aż do ostatniego odcinka sezonu 20. 

Życzymy miłego oglądania! 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz