Angielski konwersacje w Warszawie

0 szkół

Nauka języka obcego zakłada trening dwóch podstawowych umiejętności: rozumienia i wysławiania się. Rozumienie języka obcego, tzw. jego bierna znajomość zawsze przeważa nad jego aktywną znajomością, czyli zdolnością wysławiania się. Stąd uczucie, że wszystko rozumiesz, potrafisz czytać teksty angielskie ze zrozumieniem, tylko słowa więzną w gardle. 

Jak zacząć mówić po angielsku?

  • Pierwszym warunkiem jest pozbycie się oporów przed rozmową w języku angielskim. Nie trzeba być bezbłędnym, szczególnie na początku nauki. Anglojęzyczni cudzoziemcy zazwyczaj są bardzo tolerancyjni i pobłażliwi w sytuacji, gdy rozmówca potyka się o trudności językowe. Najważniejsze, by kontakt był serdeczny i nastawiony na dogadanie się. 

  • Z błędami, czy bez, należy korzystać z każdej okazji, by ćwiczyć konwersacje w języku angielskim. Możliwości podsuwa samo życie – wyjazdy za granicę, kontakty z cudzoziemcami osobiste, telefoniczne lub na komunikatorach internetowych.

  • Zapisanie się do odpowiedniej szkoły językowej, która ma w ofercie zajęcia konwersacyjne z języka angielskiego, jest wariantem optymalnym. Lekcje prowadzone przez doświadczonych lektorów, pozwolą przyswoić kursantowi prawidłowe struktury gramatyczne i stylistyczne wypowiedzi oraz w komfortowych warunkach poćwiczyć wymowę. Szkoły językowe zaoferują zajęcia z native speakerami, zabiorą nas na obozy językowe i wycieczki.

Skuteczna nauka konwersacji w języku angielskim jak sobie pomóc? 

  • Czytanie tekstów w języku angielskim, poczynając od etykietek i instrukcji obsługi, przez artykuły w Internecie czy prasie, a na książkach beletrystycznych kończąc. To niezawodna metoda wzbogacania słownictwa i przyswajania całych fraz. 

  • Oglądanie  programów anglojęzycznych, filmów, filmików na YouTube – metoda działa w sposób przyspieszony, gdyż obraz wyjaśnia słowa i ich kontekst sytuacyjny. Dodatkowo mamy okazję przyzwyczaić się do różnych akcentów i dialektów języka angielskiego. Warto powtarzać sobie zasłyszane słowa i frazy, żeby potem je wykorzystać w praktyce. 

  • Słuchanie audycji radiowych w języku angielskim, audiobooków, piosenek pozwala, by język „wpadał” przez ucho prawie mimowolnie. Podśpiewując ulubione piosenki w języku angielskim ćwiczymy artykulację i zapamiętujemy słowa. 

  • Prowadźcie wewnętrzny monolog w języku angielskim. To cichy i bezpieczny trening przed prawdziwymi rozmowami w języku angielskim.

  • Zmiana języka w telefonie, w komputerze, w nawigacji i w telewizorze na język angielski pozwoli uzyskać efekt „pełnego zanurzenia”. 

Jakie kursy konwersacyjne języka angielskiego są oferowane w Warszawie

W Internecie jest niezliczona ilość ofert konwersacyjnych zajęć z języka angielskiego, szczególnie w tak dużym mieście jak Warszawa. Jak zweryfikować oferty szkół językowych i nauczycieli? Z pomocą przyjdzie serwis Enguide, który używając odpowiednich, wybranych przez przyszłego ucznia filtrów przeszuka bazę pod kątem preferowanej lokalizacji kursu, czasu, ceny i poziomu  zaawansowania. System wskaże najbliższą stację metra, doradzi dojazd do szkoły językowej znajdującej się w centrum Warszawy lub innych rejonach miasta. Udostępni opinie innych klientów, którzy uczą się lub uczyli się języka angielskiego w danej szkole językowej. 

Czytać całkowicie
Otwórz filtr

Przepraszamy, nie znalezliśmy szkołę według tych wskaźników!

Ludzie często szukają zgodnie z tymi parametrami. Może to pomoże wybrać kursy języka angielskiego