Kursy angielskiego dla początkujących w Warszawie

0 szkół

Kiedy zaczynać naukę języka angielskiego „od zera”?

Nie ma ograniczeń wiekowych do rozpoczęcia nauki języka angielskiego. Każdy sam decyduje, kiedy wybrać odpowiedni moment, żeby zacząć przygodę z językiem angielskim. Czy będą to dzieci, młodzież, dorośli, czy seniorzy, każdy ma szansę na osiągnięcie sukcesu w nauce języka obcego. Na różnym etapie życia człowiek jednak w inny sposób podchodzi do nauki a sam proces nauczania różni się. Doświadczeni dydaktycy rozumieją te różnice i dlatego kursy języka angielskiego dla początkujących mogą być dedykowane dla odpowiednich grup wiekowych.

Czy można nauczyć się języka angielskiego samodzielnie?

Samodzielna nauka języka obcego wymaga dużej samodyscypliny i odpowiednich materiałów dydaktycznych. Ciężko jednak jest osobie stawiającej pierwsze kroki w nauce języka angielskiego samej monitorować swoje postępy i proces nauczania. Istnieje również ryzyko wyuczenia błędnej wymowy i złych nawyków językowych, co potem bardzo trudno wykorzenić. Język posiada głównie funkcje komunikacyjne, więc w samotnej nauce brakuje elementu rozmowy, informacji zwrotnej od drugich osób. W związku z tym lingwiści zalecają początkującym naukę języka angielskiego pod opieką dobrego nauczyciela. 

Jak efektywnie uczyć się angielskiego „od zera”?

Rozpoczęcie nauki języka angielskiego od początku pociąga za sobą świadome wyrobienie nawyków i sposobów uczenia:

  • Zajęcia z angielskiego dla początkujących powinny odbywać się regularnie, nie mniej jednak niż 1-2 razy w tygodniu po 60 min, lub po 30 min dziennie w przypadku samodzielnej nauki. 

  • Wiedzę teoretyczną należy umacniać praktyką. W warunkach szkoły językowej lub zajęć z nauczycielem są to ćwiczenia konwersacyjne. W życiu mogą to być codzienne sytuacje wymagające użycia języka angielskiego. 

  • Odpowiednie dawkowanie nauki pozwoli uniknąć zmęczenia i frustracji z powodu słabych postępów w nauce języka angielskiego przez osobę początkującą. Pomocna znowu jest opieka dydaktyczna nauczyciela, który umiejętnie rozłoży materiał nauczania w czasie.

  • Powtarzanie przerobionego materiału. Doświadczeni lektorzy będą wykorzystywać takie programy nauczania, które biorą pod uwagę naturalne procesy zapamiętywania/zapominania i stosują odpowiednie interwały między przyswajaniem nowego materiału a jego powtarzaniem. 

  • Korzystanie z anglojęzycznej informacji – obejrzanej w telewizji czy w Internecie, przeczytanej i usłyszanej. Jeśli ktoś szuka np. przepisu kulinarnego w Internecie, niech obejrzy filmik w YouTube w języku angielskim. Okaże się, że rozumienie przyjdzie naturalnie i w ciekawy sposób. 

Jak wybrać kurs języka angielskiego dla początkujących w Warszawie?

Wybór odpowiedniego kursu językowego jest praco- i czasochłonne, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę obszerną ofertę nauczycieli i kursów językowych z angielskiego dla początkujących w Warszawie. Pomocny może wówczas okazać się serwis Enguide, który przeanalizuje wszystkie wprowadzone przez zainteresowaną osobę kryteria wyboru, dotyczące miejsca, czasu, zakresu kursu językowego, jego ceny i opinii klientów. 

Czytać całkowicie
Otwórz filtr

Przepraszamy, nie znalezliśmy szkołę według tych wskaźników!

Ludzie często szukają zgodnie z tymi parametrami. Może to pomoże wybrać kursy języka angielskiego