Heart 220 0

Ucz się angielskiego. Główne kierunki.

Ucz się angielskiego. Główne kierunki.
 • Często słyszy się: «Jak skutecznie uczyć się angielskiego, mniej czasu, pieniędzy i wysiłku?». Chciałbym podkreślić, że już w samym sformułowaniu pytania istnieje niewłaściwe podejście. Chodzi o to, że językoznawcy uczą się języka, a w tym przypadku lepiej jest mówić o tym, jak nauczyć się języka. Aby to zrobić, musisz najpierw zapamiętać niezbędne minimum stabilniejszych słów i wyrażeń, nauczyć się zadawać najprostsze pytania i odpowiadać na nie. Następnie rozpocznij szkolenie ze słuchu, naucz się rozumieć proste teksty i twórz proste wiadomości pisemne. Po opanowaniu tego minimum możesz podjąć trudniejsze zadania, w tym walkę z gramatyką angielską. Pamiętaj tylko, że ta «walka» powinna przynieść ci przyjemność. Cóż, najlepszym źródłem przyjemności jest gra. Naucz się języka odtwarzania. 

  Co dziwne, zanim zabierzemy język obcy, wskazane jest, aby pamiętać, jak się nauczyłeś (nauczyłeś) rodzimej mowy. Czy rodzice zmuszeni byli nauczyć się gramatyki od czasu, gdy byliście w pieluchach? Oczywiście nie. Najpierw były słowa, potem miały znaczenie, a potem miałem możliwość ich wymawiania, tworzenia prostych zwrotów i wreszcie zaczął tworzyć okna dialogowe. Ktoś zaczął czytać i pisać przed szkoleniem, ktoś podstawy alfabetu i listów zaczęło być podane tylko w murach szkoły. W końcu można powiedzieć, że można usłyszeć swój własny język i zrozumieć go, mówić własnym językiem i czytać w nim książki. Twoim największym osiągnięciem była zdolność do zapisywania swoich myśli. I tylko wtedy można powiedzieć, że jesteś mniej lub bardziej biegły w swoim ojczystym przemówieniu.

  To jest to, co robisz z zagranicznym przemówieniu. Teraz, mając doświadczenie w nauce swojego języka ojczystego, zacznij zapamiętać język obcy, w naszym przypadku angielski, to jest, słuchać i mówić, czytać i pisać. Nauczyciele nazywają go «słuchaniem» i «mówienie», «czytaniem» i «pisząc». Umiejętnie łącząc cztery działania i wykazując wystarczającą cierpliwość, z pewnością osiągniesz rezultaty. Gra jest grą, ale podczas gry, uczyć się i analizować. Jak, powiedzmy, gra w szachy.

  Wszystko w życiu ma swoje znaczenie, a opanowanie języka obcego nie jest wyjątkiem. Musisz jasno określić, czego potrzebujesz w języku angielskim. Jeśli planujesz korzystać z niego w branży zawodowej, patrzysz na kursy biznesowe. Jeśli chcesz udać się na zagraniczny uniwersytet, studiować na międzynarodowych egzamiach. Jeśli planujesz często odwiedzać Amerykę, Kanada i dowolny kraj europejski (a nie tylko), wykonaj wspólny angielski. Krótko mówiąc, można nauczyć się języka na różne sposoby, a na podstawie tego można wyróżnić kilka konwencjonalnych kierunków: 

  Angielski ogólny

  Jest to główna forma nauczania języków używanych w szkołach regularnych lub specjalistycznych. W większości szkół edukacji ogólnej zajęcia są podzielone na grupy. Uważa się, że dla optymalnego uczenia się języka angielskiego (jak również innych) w grupie powinno być co najmniej 7-8 osób i nie więcej niż 12-14. Tylko w tym przypadku możliwa jest skuteczna dystrybucja materiałów edukacyjnych, organizowanie gier typu role-games, wykonywanie zadań związanych z kompilacją monologi i angażowanie całej grupy w aktywną interakcję. Jeśli zamierzasz zapisać się na kurs językowy, pamiętaj, aby zapytać, ile osób będzie w grupie. Skład grupy 15 lub więcej osób prawdopodobnie będzie zbędny i najlepiej będzie nadal szukać innych odpowiednich kursów. 

  Lekcje indywidualne

  Lekcje indywidualne są najczęściej prowadzone przez korepetytora lub u klienta lub w jego własnym mieszkaniu. Możliwe są inne opcje. Z tego typu szkoleniowym nauczycielem jest wygodne, aby skupić się na wypełnianiu luk w wiedzy. Dobry nauczyciel weźmie pod uwagę cechy indywidualne i specyficzne dla wieku. Jeśli chcesz przeprowadzić indywidualny program, poproś o jedną sesję próbną, aby nauczyciel mógł określić poziom znajomości języka. A Ty z kolei będziesz w stanie ocenić, czy będziesz komfortowy z tym nauczycielem, czy nie. Jeśli jesteś ciesząc się swoją pierwszą klasą i chcesz wiedzieć, co się stanie dalej, to masz dobrego nauczyciela. 

  Angielski biznesowy; angielski dla turystów, sportowców i profesjonalistów

  Angielski jest często wymagany do komunikowania się w konkretnej dziedzinie biznesu, turystyki, sportu i działalności zawodowej. W tym celu tworzone są specjalne kursy, które pomogą Ci skupić się na pewnym słownictwie zawodowym połączonym z podstawowym minimum leksykologiczne. Szanowany wydawnik, taki jak Oxford University Press, stworzył specjalistyczne kursy dla ekonomistów i finansistów, lekarzy i księgowych, sportowców i turystów. 

  Angielski dla dzieci

  It jest dobry dla młodych matek, aby wiedzieć, że nauka angielskiego jest rzeczą świętą w dzisiejszych czasach. Najprawdopodobniej w ich życiu będzie to bardzo przydatne. Im szybciej dziecko zapoznaje się z podstawowymi informacjami o nowej wypowiedzi, tym lepiej. Preschoolers i studenci w pierwszej i drugiej klasie są w tzw. wieku poliglotów, kiedy wchłaniają obce słowa jak gąbka. Najważniejsze jest stworzenie w tym czasie korzystnego środowiska, które powinno być jak najbliżej naturalnego środowiska dla dzieci. Głównym zajęciem dla dziecka w «wieku poliglot» jest gra, więc trening powinien być przeprowadzony z uwzględnieniem czynnika mimowolności, gdy dziecko uczy się nowych słów, mowy i kultury, bez dodatkowego wysiłku. Wspaniałe rezultaty w nauce angielskich piosenek, prostych wierszy. Rysowanie pomaga tworzyć żywe obrazy, które pozwalają na lepsze przyswojenie wielu słów. Różne leksyczne gry, takie jak krzyżówki, «strzelanie werbalne» i tak dalej są używane w edukacji dzieci. Umiejętnie stworzone środowisko do komunikacji zagranicznej daje niesamowite rezultaty, a jeśli w to środowisko biorą udział także angielskie osoby mówiące – sukces jest prawie gwarantowany. 

  Angielski online

  Internet jest zasobem środków na rozwój wszelkiego rodzaju umiejętności mowy. Nowoczesna technologia pozwala znaleźć znaczenie prawie każdego słowa, odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące gramatyki i interpunkcji. Istnieje niezwykle duża liczba stron oferujących różne rodzaje programów i wydarzeń. W internecie można znaleźć zadania szkoleniowe o dowolnej złożoności, testy sprawdzających opanowanie umiejętności gramatycznych i leksykalnych, teksty do słuchania, fora do nauki pisania, gry i wiele innych. Skype i inne zasoby pozwalają na komunikację z rodzimymi mówcami i obcymi uczącymi się języka angielskiego online. W przypadku nauki języka obcego w Internecie ważne jest, aby nie rozpraszać i znaleźć kilka naprawdę przydatnych zasobów. 

  Przygotowanie do badań

  Większość nowoczesnych egzaminów pozwala określić poziom umiejętności gramatycznych i leksykalnych oraz słuchania, czytania, mówienia i pisania. Jednym z najpopularniejszych egzaminów na świecie był egzamin TOEFL, który pozwala obcokrajowcom na uczestnictwo w kolegiach i uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych, a także na uzyskanie zezwolenia na pobyt w tym kraju. Studiowanie na brytyjskich uniwersytetach musi zaliczyć test IELTS. Istnieje wiele innych rodzajów egzaminów i mają one pewne własne cechy, ale mają podobną strukturę opartą na powyższych czterech działaniach. Możesz przygotować się do egzaminów, łącząc pracę grupową, indywidualne lekcje z korepetytorem, niezależną pracą i działaniami online.

  Metody nauki języka angielskiego bardzo dużo, ale żaden z nich nie pomoże, jeśli osoba nie ma wystarczającej motywacji do osiągnięcia tego celu. Podstawowe umiejętności językowe są najlepiej uczą się, gdy wykonujesz zadania z przyjemnością i zainteresowaniem, a nie zmuszasz się siłą. Wskazane jest również prowadzenie zajęć systematycznie. Jest to potwierdzone, że codzienne lekcje angielskiego dla, powiedzmy, 40 minut, przynieść znacznie więcej niż godzin «wiszące» nad słownikami i książkami raz w tygodniu. 

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz