Heart 1576

Cytaty w języku angielskim na każdą okazję

Cytaty w języku angielskim na każdą okazję

Angielski w cudzysłowie jest źródłem inspiracji i motywacji. A cytaty w języku angielskim mogą być używane jako statusy w sieciach społecznościowych;) 

 • Cytaty wielkich ludzi to już stały wyraz, prawie mem. Nie stałoby się tak, gdyby nie nasza silna miłość i dosłownie nieodparte pragnienie powtarzania pięknych słów i wyrazistych obrazów. Niektóre metafory zrodzone z umysłów utalentowanych pisarzy są tak imponujące, że zapadają w pamięć na długo. Chciałabym spisać inne cytaty o ludziach, o związkach i życiu, by w odpowiednim momencie się do nich zwrócić i czerpać inspirację, a nawet odpowiedzi na ważne pytania.

  Ale skoro jesteśmy tak zachłanni na piękne słowa i figuratywne sformułowania, czy można czerpać nie tylko przyjemność, ale i czerpać korzyści z tego hobby? Na przykład uczyć się angielskiego z cytatami? I nie chodzi tu tylko o przydatne wyrażenia w języku angielskim, ale o cytaty z książek w języku angielskim (cytaty angielskie), z piosenek i / lub innych dzieł sztuki.

  • "Nigdy się nie poddawaj. Dziś jest trudno, jutro będzie gorzej, ale pojutrze zaświeci słońce." Jack Ma, założyciel Alibaby

  Cytat mamy oznacza, że ​​zawsze powinniśmy próbować.

  Ostrzega nas, że niektóre dni będą trudne, ale jeśli będziemy kontynuować ciężką pracę, wszystko w końcu będzie naprawdę dobre.

  • „Twój czas jest ograniczony, nie marnuj go na inne życie” – Steve Jobs, współzałożyciel Apple.

  Każdy ma pomysł na to, jak powinien żyć i co robić. Ten cytat wyjaśnia, że ​​mamy tylko jedno krótkie życie, więc nie powinniśmy tracić czasu, próbując być jak inni ludzie. Musimy znaleźć swoje życie i robić to, co nas uszczęśliwia.

  • „Zawsze dostarczaj więcej niż oczekiwano” Larry Page, współzałożyciel Google.

  Czasownik „dostarczyć” ma dwa znaczenia:

  • Przynieść/przenieść coś we właściwe miejsce.
  • Zrób to, co mówisz, że zrobisz.

  W powyższym cytacie Larry'ego Page'a „włożyć” oznacza zrobić to, co mówisz, że zrobisz. Więc jeśli robisz więcej, niż się spodziewasz, oznacza to, że wykonujesz dodatkową pracę. Produkt końcowy lub wyniki będą lepsze, niż ludzie myśleli.

  цитаты на английском с переводом

  Cytaty w języku angielskim z książek i folkloru

  Głównym źródłem cytatów w języku angielskim jest literatura. Co więcej, przywołując piękne angielskie cytaty, zwykle sięgają po Szekspira, jakby nikt poza Szekspirem nie pozostawił po sobie cytatów o znaczeniu, które chce się zapamiętać i przemyśleć. W rzeczywistości, oczywiście, wielu pisarzy angielskich, amerykańskich i ogólnie anglojęzycznych stworzyło niesamowite teksty. Ponadto: w korespondencji znanych osobistości, eposach (legendach) i innych źródłach tradycyjnie związanych z literaturą znajdują się świetne cytaty. Zebraliśmy kilka cytatów w języku angielskim wraz z tłumaczeniem, którym chcemy się podzielić.

  • To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that's all. (Oscar Wilde). Życie jest najrzadszym zjawiskiem na świecie. Większość ludzi po prostu istnieje. (Oskar Wilde).

  • All the world is made of faith, and trust, and pixie dust. (James Matthew Barrie). Cały świat składa się z wiary, zaufania i czarodziejskiego pyłu. (James Matthew Barry).

  • When they are preparing for war, those who rule by force speak most copiously about peace until they have completed the mobilization process. (Stefan Zweig). Przygotowując się do wojny, despotyczni władcy coraz częściej mówią o pokoju; trwa to do zakończenia procesu mobilizacji. (Stefan Zweig).

  • Now I have done what I can, he thought. Let him begin to circle and let the fight come. (Ernest Hemingway). „Teraz zrobiłem, co mogłem” — pomyślał. To był początek zmagań. (Ernest Hemingway)

  • I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve. (Tolkien J.R.R.). Połowę z was znam w połowie tyle, ile chciałbym wiedzieć, a drugą połowę kocham w połowie tak bardzo, jak jesteście warci. (John Ronald Reuel Tolkien)

  • When a true genius appears in this world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him. (Jonathan Swift). Kiedy rodzi się prawdziwy geniusz, można go rozpoznać, choćby dlatego, że wszyscy głupcy jednoczą się w walce z nim. (Jonathan Swift).

  • Be great in act, as you have been in thought. (William Shakespeare). Bądź tak odważny w działaniu, jak byłeś w myślach. (William Szekspir).

  To tylko niewielka część wspaniałych powiedzeń pisarzy, a nawet krótkie cytaty w języku angielskim, które wyszły spod ich pióra, są pełne głębokiego znaczenia. Staraj się nie czytać, ale słuchać cytatów w audiobookach w języku angielskim.

  цитаты на английском языке

  Cytaty w języku angielskim o miłości i przyjaźni

  Cytaty o miłości, przyjaźni i innych silnych emocjach są świetną inspiracją, zwłaszcza jeśli jesteś zajęty pracą twórczą. Z drugiej strony zarówno smutne, jak i motywujące cytaty w języku angielskim powstawały wtedy, gdy ich autorzy również inspirowali się kimś lub czymś. Na przykład te fajne cytaty po angielsku z filmów przydadzą się zarówno na Instagram, jak i do popisania się swoją erudycją wśród znajomych.

  • The more people you love, the weaker you are. (The Game of Thrones). Im więcej ludzi kochasz, tym jesteś słabszy.

  • “My Dearest Allie. I couldn’t sleep last night because I know that it’s over between us. I’m not bitter anymore, because I know that what we had was real. And if in some distant place in the future we see each other in our new lives, I’ll smile at you with joy and remember how we spent a summer beneath the trees, learning from each other and growing in love. The best love is the kind that awakens the soul and makes us reach for more, that plants a fire in our hearts and brings peace to our minds. And that’s what you’ve given me. That’s what I’d hoped to give to you forever. I love you. I’ll be seeing you. Noah.” (The Notebook). „Moja słodka Ellie. Nie mogłem spać ostatniej nocy, bo wiem, że między nami koniec. Nie jestem już zgorzkniały, bo wiem, że to, co mieliśmy, było naprawdę. A jeśli gdzieś w odległym miejscu w przyszłości spotkamy się w naszym nowym życiu, uśmiechnę się do Ciebie z radością i przypomnę sobie, jak spędziliśmy lato pod drzewami, poznając się i zakochując w sobie. Najlepsza miłość to ta, która budzi duszę i motywuje do osiągania więcej, ta, która wlewa ogień w nasze serca i przynosi spokój w naszych umysłach. I to jest to, co mi dałeś. To jest to, co miałem nadzieję dać ci na zawsze. Kocham cię. Zapamiętam cię. Noe".

  • Houston, we have a problem. (Apollo 13). Houston, mamy problem.

  • I'm gonna make him an offer he can't refuse. (The Godfather). Złożę mu ofertę nie do odrzucenia.

  Cytaty z piosenek to kolejne niewyczerpane źródło trafnych fraz w podpisach pod zdjęciami i statusach w mediach społecznościowych. Na przykład Relax. Take it easy і Who run the world, stały się sloganami.

  красивые, цитаты на английском языке

 • Pomożemy Ci wybrać kursy języka angielskiego w Twoim mieście!

  Komentarze


   Dodaj komentarz